В Україні змінилися правила перевірки водіїв

В Україні змінилася процедура перевірки водія на алкогольне чи інше сп’яніння. Тепер перевірка має обов’язково відбуватися з відеофіксацією або у присутності двох свідків.

Про це рішення Кабміну повідомив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Внесені зміни відносяться не лише до перевірки на алкогольне сп’яніння, а й на наркотичне та інші види, а також вплив окремих лікарських засобів, що знижують швидкість реакції.

Тепер весь процес перевірки має бути зафіксований за допомогою камери. Якщо це неможливо, тоді огляд водія повинен проводитися в присутності двох свідків. У разі адміністративного порушення відеозапис додається до протоколу.

Водію дозволено мати до 0,2 проміле в крові під час водіння. Все, що вище за норму – порушення. Цей показник відповідає майже нульовому вмісту спирту в організмі.

Не зайве нагадати і про розміри штрафів за керування у стані сп’яніння – з весни 2021 року їх помітно підвищили, і взагалі можна залишитися без прав чи автомобіля.

При першій зупинці водія у нетверезому стані – штраф 17 тис. грн та позбавлення прав на 1 рік. Якщо вдруге – штраф 34 тис. та позбавлення прав на 3 роки.

Якщо порушити двічі на рік, то доведеться попрощатися з автомобілем, посидіти за ґратами 15 діб та сплатити штраф у 51 тис. грн. На додаток до цього, заборона на керування транспортним засобом буде цілих 10 років.

 

mmr.net.ua

Читать ещё:  В Україні хочуть штрафувати водіїв за гучний рев моторів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *