В Україні вказали на проблеми із проходженням бійцями військово-лікарських комісій

Медиків військово-лікарської комісії в Україні не у всіх регіонах вистачає, тож бійцям, щоб отримати компенсацію, продовжити лікування, піти у запас, необхідно вистояти кілька тижнів. 

Як йдеться у сюжеті  ТСН , не всі військові, особливо з важкими пораненнями, контузіями та на протезах, можуть висидіти чергу до лікарів ВЛК.

Бійці розповідають, що похід на комісію, наприклад, на Івано-Франківщині, перетворюється на справжнє пекло. «Це вже 4-й день тут. Не можу потрапити. Лікар приймає лише 3 дні, тричі на тиждень та черги дуже великі», — скаржиться військовий.  

У Львові в одній із військових поліклінік була схожа ситуація, там були шалені черги. Тут саме помешкання було у жахливому стані, зараз тут триває ремонт, а черги «розчинилися». Ситуацію вирішила розголос — тоді втрутився Офіс омбудсмена та волонтери, з’явилася е-черга, а у лікарів – комп’ютери. 

Військові правозахисники б’ють на сполох: лікарів ВЛК у нашій країні дуже мало, бо штат розрахований на мирний час. Ще одна проблема – відсутність е-черги, папери медики заповнюють вручну. Водночас цивільні заклади охорони здоров’я не дають необхідних висновків військовим та відправляють їх на перепідтвердження на ВЛК. 

Наразі спеціальна міжвідомча комісія працює над реформою ВЛК, вона обіцяє, що в майбутньому «довідки ходитимуть за військовими, а не військові за ними». Перші зміни пораненим бійцям у Міноборони обіцяють вже у найближчі два місяці. 

Джерело

Читать ещё:  Рейтинг школ Николаевской области 2017 года

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *