В Україні водіїв перевірятимуть на алкоголь за новими правилами

В Україні змінили процедуру перевірки водіїв на перебування за кермом у стані алкогольного сп’яніння. Про це  повідомив  представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Тепер огляд на місці зупинки авто на керування у стані алкогольного сп’яніння має відбуватися з відеозаписом або у присутності двох свідків.

Нове правило також поширюватиметься на перевірку наркотичного сп’яніння та впливу лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції.

Допустима доза алкоголю в крові для водіїв

В Україні водій за кермом може мати максимум 0,2 проміле у крові. Це показник майже нульового вмісту алкоголю у тілі. Якщо ж аналіз показує результат вище за норму — доведеться платити чималий штраф.

Штрафи за водіння у стані алкогольного сп’яніння

З весни 2021 року в Україні значно збільшили покарання недобросовісним водіям. При керуванні в стані алкогольного сп’яніння можна залишитися без прав або транспорту.

Якщо вперше на дорозі спіймають п’яним — доведеться заплатити штраф 17 тис. грн і бути без посвідчення водія протягом одного року.

Якщо водій вдруге порушить закон, йому світить штраф у розмірі 34 тис. грн і позбавлення прав на три роки.

При цьому, якщо автомобіліста помітять п’яним двічі протягом одного року, йому доведеться попрощатися зі своїм авто, просидіти за ґратами 15 діб та сплатити штраф у 51 тис. грн. Такий горе-водій не зможе керувати транспортом протягом десяти років.

Водіння під впливом алкоголю, наркотичних та інших речовин, що знижують увагу та швидкість реакції людини, може призвести до серйозних ДТП.

vikna.tv

Читать ещё:  Николаевский спортсмен Парвиз Насибов завоевал серебро Олимпийских игр

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *