Місія МАГАТЕ на ЗАЕС фокусується на трьох завданнях, – МЗС

Місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) у понеділок прибуде до Києва і найближчими днями розпочне роботу на Запорізькій АЕС.

Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

За його словами, МАГАТЕ сформувало місію для візиту на тимчасово окуповану Запорізьку атомну електростанцію на запрошення уряду України. До її складу увійшли 14 міжнародних експертів. Очолює місію генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Делегація міжнародних експертів вирушила з Відня і 29 серпня має прибути до Києва.

Це означає, що в Енергодар місія потрапить із території, яку контролює уряд України.

Очікується, що місія розпочне роботу на ЗАЕС найближчими днями та сфокусується на трьох завданнях: фізичному захисті, ядерній безпеці, гарантіях нерозповсюдження ядерних матеріалів.

«Позиція України чітка: окупація Запорізької АЕС з боку російських військ і завезення на її територію великої кількості військової техніки і боєприпасів, порушуючи всі міжнародні правила, наражають атомну станцію екстремальної небезпеки, зокрема провокування ядерного інциденту», — зазначив Олег Ніколенко.

За словами глави МЗС Дмитра Кулеби, Росія має негайно демілітаризувати об’єкт, вивести військові підрозділи, техніку та працівників Росатому та повернути контроль над ЗАЕС уряду України.

У МЗС розраховують, що МАГАТЕ відіграє важливу роль у досягненні цієї мети.

Джерело

Читать ещё:  Німеччина не заперечуватиме, якщо Польща відправить Україні німецькі танки, - МЗС

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *