НА ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКІЙ АЕС ПЛАНУЮТЬ БУДІВНИЦТВО НОВИХ ЕНЕРГОБЛОКІВ

Енергоатом розпочинає підготовчі роботи щодо будівництва нових енергоблоків на Південноукраїнській АЕС. Про це 7 травня, під час робочої поїздки до філії «ВП ПАЕС» повідомив в.о. голови правління АТ «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

За його словами, на Південноукраїнській АЕС, де наразі експлуатуються три енергоблоки загальною потужністю 3000 МВт, буде збудовано два нових енергоблоки АР1000 за технологією Westinghouse.

«Ми розпочинаємо підготовку до будівництва двох нових енергоблоків на майданчику ПАЕС. Враховуючи нагальні потреби України в сучасній надійній генерації та тривалий цикл будівництва, ми повинні розпочати цей процес уже сьогодні, здійснити інженерно-вишукувальні та передпроєктні роботи, провести необхідні розрахунки тощо. Нагадаю, що згідно з Енергетичною стратегією України до 2050 року нам потрібно мати 24 ГВт атомних потужностей», – заявив Петро Котін.

Учасники виїзної наради оглянули майданчик майбутнього будівництва  енергоблоків №4 і №5 та інші об’єкти енергокомплексу, поспілкувались щодо питань логістики, інфраструктури, залучення підрядних організацій.

«Нас чекає надзвичайно важлива і відповідальна робота, — зауважив генеральний директор філії «ВП ПАЕС» Ігор Полович, — це уточнення технічних аспектів спорудження нових енергоблоків, їх інтеграція в діючу структуру виробництва, систем безпеки, видачі потужності. Ми готові до цих викликів, адже маємо команду професіоналів і відчуваємо всебічну підтримку керівництва країни, компанії, закордонних партнерів».

Про значення майбутньої розбудови найбільшого енергетичного об’єкта для області висловився голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик: «Ми вдячні Енергоатому за такі можливості для розвитку нашого регіону», — додав він.

Наразі підготовчі роботи та всі видатки на будівництво нових атомних енергоблоків здійснюються за рахунок коштів Енергоатома. Кошти державного та місцевих бюджетів, а також ті, що спрямовуються для відновлення вітчизняної енергетичної інфраструктури, яка постраждала внаслідок російських обстрілів, Енергоатомом не використовуються.

Читать ещё:  На Південноукраїнській АЕС розповіли про роботу станції

Загалом Енергоатом та Westinghouse домовились про будівництво в Україні девʼяти нових енергоблоків за технологією АР1000. У квітні цього року вже було закладено перший куб бетону в основу інфраструктури енергоблока № 5 на Хмельницькій АЕС.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *