Уже з понеділка всім українцям треба шукати сімейного лікаря: розвінчано важливий міф

Черговий медичний міф вирішили розвінчати в Україні

Так, в Міністерстві охорони здоров’я заявили про те, що зв’язку між віком лікаря і ефективністю лікування, яке він призначає немає.

Відповідно, з цієї причини, не варто боятися укладати договір з молодим лікарем.

На підтвердження своїх слів в МОЗ привели кілька доказів.

“Перед початком практики хороший лікар дуже багато вчиться в університеті, стажується в інтернатурі, займається саморозвитком і тому навіть в перший день роботи в лікарні він вже має необхідну базу знань і навичок, щоб успішно допомагати пацієнтам”, – стверджують у відомстві.

У той же час, в ході спостережень в одній з лікарень невідкладної медичної допомоги в США виявилося, що кращі показники одужання, менший рівень смертність і менше випадків повторної госпіталізації пацієнтів залежали переважно від трьох основних чинників: чи має лікар постійну велику кількість пацієнтів, або удосконалює свої навички і дотримується сучасних стандартів доказової медицини.

Як можна побачити, вік медичного працівника не впливав на показники одужання пацієнтів.

Крім того, прогрес медичної галузі, розвиток наукових знань, технологій, клінічних протоколів та рекомендацій, можуть стати причиною того, що досвід і знання лікаря швидко застарівають і стають неактуальними в сучасному середовищі.

“Втім, є один «залізний» критерій, який відрізняє хороших лікарів – хороший лікар хоче Вам допомогти. Адже будь-яке успішне лікування починається з мотивації лікаря. Коли вона є – лікар ніколи не припинить вчитися і шукати знайти кращий спосіб допомоги. І це зовсім не залежить від кількості років”, – підсумували в МОЗ.

Як відомо, 1 квітня буде зроблений перший крок медичної реформи, яку депутати Верховної Ради прийняли восени. Після цієї дати терапевти, педіатри та сімейні лікарі прийматимуть пацієнтів після підписання з ними меморандуму про співпрацю

Читать ещё:  Весна радувала недовго: погода готує українцям несподіваний удар

Нагадаємо, з 2019 року в Україні повинні затвердити тарифи на всі медичні послуги. Залежно від обсягів бюджету на медицину частина послуг оплатить зі свого бюджету держава, а за решту доведеться платити самостійно – за допомогою страхової компанії або з власного гаманця.

Як вже повідомляла Politeka, один з найпопулярніших препаратів від серцевих захворювань насправді ніяк не допомагає хворим. Популярний серед пенсіонерів валідол не можна вважати ліками.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *