ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості

Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості у зв’язку з тим, що Уряд пропонує Верховній Раді узаконити свою бездіяльність щодо погашення боргів перед Енергоатомом та іншими державними підприємствами

Кабінет Міністрів України у своїх пропозиціях від 26 листопада 2020 року до проєкту Закону України про державний бюджет України на 2021 рік хоче зупинити на 2021 рік дію пунктів 1-3 частини першої статті 3, частини другої статті 4, пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії», який був прийнятий Верховною Радою України 16 червня 2020 року.

Зазначеними пунктами Закону було встановлено механізм погашення заборгованості та доручення Уряду у місячний строк прийняти конкретно визначені нормативно-правові акти щодо його реалізації. Однак цього зроблено не було.

Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики» №406 від 22 вересня 2020 року. Уряду також доручалося ужити вичерпних заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася перед виробниками електричної енергії державного сектору економіки. Зазначений пункт Указу так само не виконано.

Таким чином, замість виконання чинних актів законодавства та вирішення найгострішої проблеми — кризи неплатежів на ринку електричної енергії, Кабінет Міністрів України пропонує зняти з себе відповідальність за провалену роботу і узаконити власну безвідповідальність та бездіяльність.

Сума боргу перед ДП НАЕК «Енергоатом», погашення якої передбачалося шляхом виконання цього закону, складає 11,62 млрд. грн. Це борг ДП «Енергоринок» за поставлену Енергоатомом електроенергію станом на 30 червня 2019 року перед запровадженням нової моделі ринку електричної енергії.

У зв’язку з вищевикладеним, Профспілка працівників атомної енергетики та промисловості звертається до народних депутатів України при доопрацюванні проекту Закону України «Про державний бюджет України на 2021 рік» утриматися від прийняття змін до чинного законодавства, які знімають зобов’язання Уряду працювати та вирішувати гострі проблеми на енергетичному ринку.

Читать ещё:  В Первомайске 5-классник прополз по льду 2,5 метра, чтобы спасти тонущего ребенка

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *