У ВП ЮУАЕС стартувала акція «Ветеран»

У ВП ЮУАЕС 16 листопада оголошено старт акції «Ветеран» на 2021 рік. Ця благодійна ініціатива діє на підприємстві вже понад 10 років і забезпечує можливість активної діяльності ветеранської спілки.

Рада ветеранів – організація неприбуткова. Кошти, якими вона може оперувати, надходять від працівників енергокомплексу шляхом відрахувань з заробітної плати щомісячних добровільних внесків. 2020 року майже 60% працівників підприємства стали учасниками акції. Загальна сума щомісячних надходжень на користь ветеранів АЕС і міста перевищує 67 тисяч гривень. 30% суми надходить на рахунок міської організації, 70% — до ради ветеранів АЕС.

За словами голови ради ветеранів ЮУАЕС Миколи Сидорова, на рахунок організації протягом року надійшло 589 398 грн. Ці кошти, згідно зі статутом організації та кошторисом, розподіляються на адресну матеріальну допомогу до свят та знаменних дат, привітання ювілярів поважного віку (після 70 років), відвідування хворих в стаціонарі лікарні та лежачих хворих вдома, на надання матеріальної допомоги у скрутному становищі (за зверненнями), на поховання.

«На обліку у ветеранській організації АЕС 2 тисячі 416 членів. Понад 400 з них отримують пенсію нижчу за прожитковий мінімум, — зазначає голова ради ветеранів ЮУАЕС Микола Сидоров. —  Ми обрахували середню пенсію членів нашої організації, вона склала 3 тисячі 646 гривень. Зважайте, це середня! Є люди, які нещодавно вийшли на заслужений відпочинок і мають досить пристойну пенсію, а є такі, що змушені виживати на мізерні суми. Саме для них кошти, зібрані працівниками АЕС, є суттєвою підтримкою. Протягом року у раді ветеранів комісійно розглянули та задовольнили 183 звернення. Виплати склали від 500 до 1500 гривень, загальна сума коштів, спрямованих на матеріальну допомогу  — 195 тисяч грн».

Благодійна акція на користь ветеранів ініційована та підтримана трудовим колективом, діє лише на ЮУАЕС. Ідея полягає в тому, що декілька гривень, які кожен працівник багатотисячного колективу добровільно щомісяця перераховує з заробітної платні, складаються у досить вагому суму, за рахунок якої і здійснюється підтримка пенсіонерів – колишніх працівників.

Читать ещё:  На Южно-Украинской АЭС прошли практику студенты Одесского политеха

За проведення безстрокової акції «Ветеран» 2018 року колектив Южно-Українського енергокомплексу став переможцем Національного конкурсу «Благодійна Україна — 2017». У номінації «Корпоративна добродійність» підприємство було нагороджене відзнакою «Янгол Добра».

 Долучитись до акції дуже легко. Варто лише заповнити заяву, зразок якої розмішено на дошці оголошень підприємства і передати її табельнику підрозділу. Або ж заповнити бланк і вкинути його у спеціальну скриньку безпосередньо на прохідній АЕС.

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *