Призовний вік хочуть знизити, офіцери звільняються: кому прийдуть повістки.

У ЗСУ готується масове звільнення офіцерського складу армії

Про це розповів начальник Головного управління персоналу – заступник начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Артур Артеменко.

Військовий зазначив, що до 10% офіцерів подають заяви про відставку.

«Звільняються до 10% офіцерів. Ми хотіли трохи знизити призовний вік, тому що юнак 18-ти років ще не обтяжений сімейними проблемами. Але у нас все мотивовані, тому таке рішення не було прийнято», – повідомив Артеменко.

 У зв’язку з цим вже в травні-червні 2018 року Генштаб ЗСУ «змушений буде мобілізувати до 500 осіб офіцерського складу».

Відзначимо, з 1 березня 2018 року набрав чинності пункт 1 статті 3 Указу президента «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу в 2018 році».

Нагадаємо, строковий призов до збройних сил пройде навесні і восени цього року. Весняний призов стартує 1 квітня і закінчиться в кінці травня. З 18 років українці мають право йти в армію за власним бажанням, а в 20 років – обов’язковий призов в армію. Згідно зі словами представників Генштабу України, юнаки, призвані в армію в 2018 році, не будуть допускатися на лінію фронту в зоні АТО.

Виняток становлять лише ті, хто висловить особисте бажання відправитися на передову. Зараз в зоні проведення АТО служать 100% контрактників. Вимоги до кандидатів для служби за контрактом: вік від 18 до 60 років (для жінок – від 18 до 50 років). При цьому у кандидата має бути відсутня судимість за вчинення тяжких злочинів.

 Кабмін вже затвердив чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу в квітні-травні 2018 року. Заклик відбудеться в кількості 15 тисяч 190 осіб, і на ці цілі виділили 54,9 млн грн.

Із загальної кількості призовників 8 тисяч 990 осіб будуть спрямовані в Збройні сили України, 4 тисячі – в Національну гвардію, 1,2 тисячі – в Державну прикордонну службу і ще одна тисяча – до Державної спеціальної служби транспорту.

Читать ещё:  Южноукраїнськ - ЗАПРОШУЄМО ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ЕКСПРЕС-ВІКТОРИНІ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *