Автошколам доведеться відповідати за неякісне навчання водіїв

Українські автошколи перебувають під тиском, оскільки новий законопроект пропонує встановити адміністративну відповідальність за порушення процедури навчання водіїв. Цей законопроект після успішного першого читання вже готується до другого читання відповідним комітетом.

Законопроект №7354, який пройшов перше читання 10 червня 2023 року, передбачає запровадження двох нових статей до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Перша стаття, ст. 127-3, стосується порушень порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів. Друга стаття, ст. 127-4, стосується порушень порядку державної акредитації навчальних закладів, які займаються підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації водіїв транспортних засобів, а також атестації фахівців та процедури видачі посвідчення водія.

Законопроект передбачає, що власники автошкіл та посадові особи територіальних сервісних центрів стануть суб’єктами відповідальності за неякісне навчання водіїв. Це означає, що їм доведеться мати наслідки, якщо будуть виявлені порушення в процесі підготовки водіїв.

Крім того, у законопроекті пропонується змінити закон «Про дорожній рух» з метою впровадження можливості самопідготовки водіїв за типовою програмою. Це означає, що люди, які бажають отримати право керування транспортними засобами, зможуть здійснювати навчання самостійно, використовуючи спеціальну програму, визначену законом.

Запровадження цього законопроекту може відіграти важливу роль у покращенні безпеки на дорогах України. Штрафи та відповідальність для автошкіл та посадових осіб можуть стати сильним стимулом для покращення якості навчання водіїв та забезпечення їх високої кваліфікації.

Наразі законопроект проходить процедуру розгляду в парламенті, і його ухвалення може відбутися найближчим часом. Уряд та відповідні органи готові активно співпрацювати з автошколами для забезпечення належного рівня навчання водіїв та безпеки на дорогах країни.

autogid.pro

Читать ещё:  В Украине решили временно отказаться от госрегулирования цен на бензин и дизель

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *