Пригожин тролить Путіна і мітить у президенти, — ISW

Власник групи «Вагнера» ​​Євген Пригожин може використати свій вплив на медіаландшафт у Росії, щоб уявити себе як претендента на президентських виборах у 2024 році.

Про це повідомляє  Інститут вивчення війни  (ISW).

Так, нещодавно власне агентство новин Пригожина опублікувало інтерв’ю з ним, яке візуально копіює різні інтерв’ю з російським диктатором Володимиром Путіним. До цього відео з Пригожиним виглядали інакше — він вибирав кадри в динаміці або бою, що нагадують поле.

«Пригожин також використав це інтерв’ю, щоб повторити свої попередні аргументи про необхідність прищепити російським бійцям жорстку ідеологію та натякнути, що Міноборони Росії навмисно позбавляє групу «Вагнера» ​​артилерійських боєприпасів», — пише ISW.

Аналітики вважають, що пародія кінематографічного стилю інтерв’ю Путіна може бути використана в рамках більшої кампанії тролінгу з метою нападу на Кремль, або провести мовчазні паралелі між Пригожіним та Путіним.

Крім цього, 11 березня Пригожин зробив саркастичну заяву, яка балотуватиметься на пост президента у 2024 році. При цьому Пригожин неодноразово атакував президентську адміністрацію Путіна, наприклад заявляючи, що деякі чиновники є зрадниками. Також він ставив під сумнів кремлівські наративи про те, що РФ воює з НАТО, а в Україні є нацисти.

«Нещодавня поведінка Пригожина — незалежно від його наміру — поширює в російському суспільстві наратив про те, що Пригожин має великі політичні устремління в Росії», — заявили аналітики.

Ключові висновки

  • Сили групи «Вагнера», ймовірно, зайняли промисловий комплекс AZOM на півночі Бахмута і продовжують досягати успіхів у місті.
  • Російські та українські джерела припустили, що генерал-лейтенант Сергій Кузьменко замінить генерал-полковника Рустама Мурадова на посаді командувача Східного військового округу (СВО).
  • Власник групи «Вагнера» ​​Євген Пригожин, можливо, використовує свій вплив на медіа-ландшафт Росії, щоб уявити себе потенційним претендентом на президентських виборах у Росії у 2024 році.
  • Високопоставлені російські чиновники продовжують створювати внутрішні умови тривалої війни.
  • Витрати на війну Росії в Україні, ймовірно, продовжуватимуть поглинати значну частину російського федерального бюджету.
  • Російські війська продовжували наземні наступи лінії Куп’янськ-Сватово-Кременная.
  • Російські війська продовжували наступальні дії в районі Бахмута та на лінії фронту Авдіївка-Донецьк.
  • Російські джерела стверджували, що українські сили здійснили локалізовані наземні атаки у Запорізькій області.
  • Президент Росії Володимир Путін підписав указ про відміну граничного віку для військовослужбовців Національної гвардії РФ (Росгвардії), які проходять службу на території окупованої України, до 1 січня 2026 року.
  • Російські окупаційні чиновники продовжують зусилля щодо розширення бюрократичного та адміністративного контролю Росії над окупованими територіями України.
  • Міністерство закордонних справ Білорусі 28 березня підтвердило намір Білорусі розмістити російську тактичну ядерну зброю в Білорусі, про що 25 березня заявив президент Росії Володимир Путін.
Читать ещё:  2 млн – недостаточно: «Нацкорпус» с бойцами АТО требуют на территориальную оборону 30 миллионов

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *