У Чехії почали виробляти надувні HIMARS

Чеська компанія Inflactech, яка спеціалізується на виготовленні надувних макетів військової техніки для введення ворога в оману з огляду на повномасштабне вторгнення РФ в Україну, запустила виробництво фальшивих HIMARS.

Про це в інтерв’ю  Reuters  та  AP  розповів генеральний директор Inflactech Войтех Фрессер, пише  «Європейська правда».

Компанія, що базується в місті Децін на півночі Чехії, виробляє понад 30 різних надувних військових макетів — від танків та бронемашин до літаків та гаубиць. Потужність виробництва зараз становить до 50 макетів на місяць.

Надувна техніка призначена для введення в оману ворожі сили: через камери, тепловізори та радари їх змушують повірити, що вони засікли важливу мету, і використати власну дорогу зброю для знищення «приманки» вартістю близько 100 тисяч доларів.

У виробництві Inflactech використовує легкі матеріали, такі як штучний шовк, тому загальна вага фальшивого танка становить до 100 кілограмів. Для роботи з макетом потрібні чотири солдати, а для розгортання та надування «техніки» — 10 хвилин.

Рішення про експорт надувних макетів має схвалювати уряд Чехії, куди саме вони продаються — в Inflactech не розкривають.

«Я можу собі уявити, що якщо ми хочемо підтримати країну-партнера, яка перебуває у скруті, то ми могли б послати їй надувні приманки. Або вона вже має їх, а якщо ні, то обов’язково отримає», — так Фрессер відповів на питання, чи постачається продукція компанії до України.

Він також зазначив, що минулого року бізнес Inflactech зріс більш ніж на 30%, і очікується, що зростання вимірюватиметься двозначними числами ще принаймні три-п’ять років.

У ЗМІ припускають, що знищені надувні «приманки» могли бути представлені Росією як докази знищення реактивних систем залпового вогню HIMARS, які дозволили українським силам з минулого року вражати російські цілі на відстані до 80 кілометрів углиб фронту.

Читать ещё:  Програма розвитку ООН акумулює $1 мільярд на відновлення України

За офіційними даними, загальний обсяг військового обладнання, яке передали зі своїх складів Збройні сили Чехії, а також експортували чеські виробники зброї, становить понад 54,8 мільярда крон (приблизно 2,3 мільярда євро).

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *