ЗСУ контратакують і відтісняють оккупантів від Бахмута, — NYT

Після місяців епічної боротьби останніми днями здавалося, що бій за Бахмут досягає кульмінації, коли російські окупанти наблизилися до оточення міста, а деякі українські підрозділи вийшли звідти. Проте у суботу, 4 березня, українські десантно-штурмові бригади пішли в атаку.

Про це йдеться у статті  New York Times News .

На вихідних до контрнаступу у напрямку Бахмута приєдналися сотні українських військових, атакуючи із землі та обстрілюючи позиції росіян артилерією з навколишніх пагорбів.

«Українське командування визнало, що їхні сили в Бахмуті все ще стикаються з ризиком оточення, але бої минулими вихідними показали, що військові, які здивували світ своєю наполегливістю, ще не готові здавати Бахмут», — пишуть американські журналісти.

У виданні зазначили, що ще до посилення атаки у вихідні українські сили рушили відбивати окупантів від останньої головної магістралі до міста. Це зберегло як лінію постачання, і шлях виходу їм, якщо командування вирішить відступити.

«Я впевнений, що Бахмут витримає. У нас достатньо сил, щоб відкинути ворога від цього міста, але це залежить від завдань командування, чи то утримання міста, чи максимальні втрати ворога», — сказав полковник Євген Межевікін, командир зведеної тактичної групи, яка веде бойові дії у Бахмуті.

Що говорять про ПВК «Вагнер» українські бійці

Українські бойові підрозділи намагаються стримати просування групи «Вагнер», яка очолює російський наступ на Бахмут.

«Вагнер» поповнив свою чисельність тисячами засуджених, але її основні професіонали виявилися спритними бійцями, кажуть кілька українських командирів, які з ними воювали.

«Ми зрозуміли, що вони – гідний противник. У них досить добрий бойовий досвід; у них мотивований персонал», — сказав майор «Панцирний».

Його батальйон був спрямований на штурм позицій «Вагнера» ​​у селі Кодема на південь від Бахмуту.

Читать ещё:  NYT: В США расследуют попытку вмешательства Украины в президентские выборы 2020 года

«Противник посилав в атаку по 20 хлопців по шість-сім разів на день», — розповів командир роти Олександр, який брав участь у штурмі. Він не назвав свого прізвища з військового протоколу. «Уявіть собі: приходить двадцять хлопців, ми їх убиваємо. Через п’ять хвилин приходить ще 20 хлопців, ми їх убиваємо. За годину ще 20. Їм байдуже до людей».

Командир із позивним «Дюк» сказав, що «Вагнер» використав непідготовлених зеків на першій лінії атаки, а потім, через годину-дві, коли українські війська втомлювалися, відправив у бій спецназ, атакуючи з флангів. «Це була дуже хороша тактика», — визнав «Дюк».

Поле для вбивства

У виданні вважають, що Україна змогла використати Бахмут як «поле для вбивства» величезної кількості новомобілізованих російських солдатів та «вагнерівців».

«Ми зламали їм хребет; ми вбили весь їхній військовий склад», — сказав майор «Панцирний».

Хоча кількість втрат України невідома, у NYT зазначають, що є «ознаки напруження багатьох підрозділів через втрати та виснаження».

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *