У Миколаївській області відкрили пам’ятник льотчику, який загинув у небі (фото)

Рік тому 3 березня у небі над Миколаївщиною героїчно загинув старший льотчик авіаційної ланки авіаційної ескадрильї 299-ї бригади тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Никифорова, капітан Вадим Сергійович Мороз.

Про це повідомляється на сторінці бригади у «Фейсбук».

Через рік у селі, небо над яким до останньої хвилини захищав герой, відкрили пам’ятник льотчику.

Вадим народився у селі Вербівці, Балаклійського району Харківської області. Вступив до Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Після навчання служив у 299 бригаді тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Никифорова.

Вадим літав на Су-25, захоплювався польотами, коли щось виходило, не зупинявся і вдосконалював свою майстерність ще більше.

Льотчик героїчно загинув 3 березня 2022 року у селі Новоолександрівка у небі над Миколаївщиною, яке він обороняв під час повномасштабного вторгнення російської федерації. Йому було лише 26 років. У день загибелі льотчика у селі Новоолександрівка народився хлопчик, якого назвали на його честь – Вадимом.

Капітан Мороз посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня за особисту мужність та самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

У річницю загибелі Вадима жителі Новоолександрівки зібралися, щоб вшанувати пам’ять переможця та урочисто відкрити пам’ятник, збудований силами його бойових побратимів.

Джерело

Читать ещё:  Южно-украинские атомщики помогают собрать в школу детей социального центра

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *