ЮУАЕС пройшла перевірку Південної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки ДІЯРУ

27-28 вересня 2021 р. у ВП ЮУАЕС працювали фахівці Південної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України. Перевірено стан виконання на підприємстві вимог законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

У структурі ДІЯРУ вісім інспекцій з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління. До зони впливу Південної інспекції Держатомрегулювання належать підприємства Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, де є джерела іонізуючого випромінювання.

Перевірка ЮУАЕС була плановою. Інспектори побували у відділі ядерної безпеки, в цехах радіаційної безпеки та теплової автоматики і вимірювань, у службі головного метролога, службі контролю металу – в основних підрозділах, які працюють з радіоактивними джерелами.

Виконання умов ліцензій та інших документів дозвільного характеру; забезпечення радіаційної безпеки та радіаційного захисту; аварійна готовність та здатність до ліквідації наслідків радіаційної аварії; дотримання вимог експлуатаційної та технологічної документації; відповідність фактичного обсягу та характеристик джерел іонізуючого випромінювання даним їх обліку, інвентаризації та звітності – це далеко не повний перелік  напрямів, які перевірили інспектори.

«У вас дуже серйозне підприємство, працюють профільні спеціалісти. Під час цієї перевірки порушень у роботі АЕС ми не зафіксували», — зазначив Сергій Кобилінський, начальник Південної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України.

За результатами перевірки складено акт, який підписали інспектори та фахівці ВП ЮУАЕС.

Джерело

Читать ещё:  Южноукраїнськ - 10 сесія міської ради. З кодексом та старостою. Видео.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *