ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ЮЖНОУКРАЇНСЬКА! Роз’яснення щодо отримання допомоги на поховання та суми недоотриманої пенсії в разі смерті пенсіонера.

На численні звернення жителів міста, Южноукраїнське об’єднане управління Пенсійного фонду України Миколаївської області надає роз’яснення щодо отримання допомоги на поховання та суми недоотриманої пенсії в разі смерті пенсіонера.

Згідно ст. 53 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV: «У разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера в розмірі двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті».

Згідно ст. 52 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV: «Сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується — по місяць смерті включно членам його сім’ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім’ї, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали. Члени сім’ї, повинні звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

У разі звернення кількох членів сім’ї, які мають право на отримання суми пенсії, зазначеної у частині першій цієї статті, належна їм відповідно до цієї статті сума пенсії ділиться між ними порівну.»

В разі смерті особи, яка отримувала пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XІІ, згідно ст. 61 даного Закону: «В разі смерті пенсіонера членам його сім’ї або особі, яка здійснила його поховання, виплачується для цього допомога в розмірі тримісячної пенсії, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб». Прожитковий мінімум для працездатних осіб визначається Законом України Про державний бюджет на відповідний рік. В 2018 році згідно Закону України «Про Державний бюджет на 2018» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає:  з 1 січня 2018 року — 1762 гривні, з 1 липня — 1841 гривня, з 1 грудня — 1921 гривня

Читать ещё:  Южноукраїнськ. ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ МІСТА! Діти і дорослі, бережіть своє життя. Будьте обережні на воді

Згідно ст. 61 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»: Суми пенсії, що підлягали виплаті пенсіонерові з числа військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом та членів їх сімей і залишилися недоодержаними у зв’язку з його смертю, не включаються до складу спадщини і виплачуються тим членам його сім’ї, які належать до осіб, що забезпечуються пенсією у разі втрати годувальника. Проте батьки і дружина (чоловік), а також члени сім’ї, які проживали разом із пенсіонером на день його смерті, мають право на одержання цих сум і в тому разі, якщо вони не належать до осіб, які забезпечуються пенсією у разі втрати годувальника. При зверненні кількох членів сім’ї належна їм сума пенсії ділиться між ними порівну. азначені суми виплачуються, якщо звернення за ними надійшло не пізніше 6 місяців після смерті пенсіонера.»

Порядок виплати допомоги на поховання здійснюється у відповідності до Постанови Правління Пенсійного фонду України «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 25.11.2005 № 23-1 зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі – Порядок). Згідно п. 5.1. Порядку: «Особа, яка звертається по допомогу на поховання, подає до органу, що призначає пенсію, в якому перебував на обліку померлий пенсіонер документ, що посвідчує особу заявника, заяву про виплату допомоги на поховання та довідку про смерть пенсіонера або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання (додаток 14 до Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян , затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 24 липня 2008 року № 1269/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25 липня 2008 року за № 691/15382). У разі реєстрації смерті за межами України подається свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт смерті, виданий компетентним органом іноземної держави»

Читать ещё:  «Сильва или МакГрегор»: в Николаев на турнир приедет звезда ММА мирового масштаба

Документами, що посвідчують особу, згідно ст. 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-VІ є: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу;посвідчення особи на повернення в Україну; тимчасове посвідчення громадянина України».

Заява про виплату допомоги на поховання подається особою, яка здійснила поховання до органу Пенсійного фонду України де померлий перебував на обліку

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *