Мобілізація в Україні: чи може отримати повістку військовозобов’язана жінка

З 1 жовтня в Україні жінки з медичною та фармацевтичною освітою зобов’язані зареєструватися у військовому обліку та отримають статус військовозобов’язаних. Про це  повідомив  представник Полтавського обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП) майор Роман Істомін у коментарі виданню Telegraf.

Він пояснив, що під час мобілізації поки що немає примусового призову жінок до армії, принаймні зараз.

«Але вони, безумовно, можуть бути покликані на військову службу або залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час, або ж піти на службу добровільно, підписавши контракт», – сказав Істомін.

Згідно з його заявою, більшість жінок, які перебувають на військовому обліку, мають право на відстрочення чи звільнення.

«Зокрема, якщо жінка одна виховує неповнолітню дитину, дитину з інвалідністю або є мамою трьох дітей», — пояснив спікер Полтавського обласного ТЦК СП.

Істомін також підкреслив, що якщо серед подружжя військовозобов’язаних є неповнолітня дитина, то до Збройних Сил України (ЗСУ) може бути покликаний лише один із батьків.

«Зазвичай правом на відстрочку чи звільнення користуються жінки. Але якщо дитина в такій сім’ї вже доросла, і теж підлягає мобілізації, то закликати можуть усіх трьох. І це теоретично. Адже здебільшого жінки не військовозобов’язані, батько дорослого сина може мати букет хвороб або й інвалідність, а його син доглядатиме за ним. Тобто все дуже індивідуально, життєвих варіацій багато», – резюмував він.

Джерело

Читать ещё:  Мобілізація в Україні: що чекає на чоловіків призовного віку, що залишилися за кордоном

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *