Латвія обіцяє передати Україні всі свої гелікоптери

Латвія, яка вже надала Україні лише військової допомоги на суму понад 1% ВВП, готується завершити передачу всіх своїх гелікоптерів. Про це прем’єр-міністр Латвії Криш’яніс Каріньш заявив на міжнародній конференції з відновлення України у Лондоні, передає «Укрінформ».

Прем’єр-міністр Латвії повідомив, що ще у листопаді-грудні 2021 року було ухвалено рішення відправити в Україну ПЗРК «Стінгер», і вони прибули на місце за день до повномасштабного вторгнення. Криш’яніс Каріньш вважає, що це стало частиною рішення, яке не дозволило дати росіянам захопити аеропорт.

«З того часу наш уряд витратив понад 1,3% ВВП на всі види допомоги Україні, з яких понад 1% – тільки на військові потреби. Отже, всі наші ракети «Стінгер» зараз в Україні. У нас є флот гелікоптерів, всі ці гелікоптери – останні зараз перефарбовуються, щоб бути придатними до використання і виглядати добре – ми відправляємо в Україну», — повідомив Каріньш.

Латвія продовжує тренувати українських солдатів, надавати Україні боєприпаси та безпілотники, а також гуманітарну та фінансову допомогу.

«Як нація ми розуміємо українців. За що вони борються? Вони борються за багато речей, але ви можете звести це до трьох цінностей: свобода, демократія і верховенство права. Всі ми постійно говоримо про ці речі. Ми всі борці за свободу. Але, друзі, українці – це борці за свободу, а ми зараз є тими, хто підтримує свободу», — заявив латвійський прем’єр.

Каріньш додав, що для відновлення України мають бути використані всі заморожені російські активи, і наголосив на необхідності притягнення керівництва РФ до відповідальності за скоєні в Україні злочини.

Раніше повідомлялося, що Латвія передала Україні машини, конфісковані у п’яних водіїв.

Джерело

Читать ещё:  У Білгородській області на території військової частини розстріляли військових

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *