США планують передати Україні комплекти «розумних бомб», — TWP

Адміністрація президента США планує передати Україні передове електронне обладнання, здатне перетворювати некеровані авіаційні боєприпаси на «розумні бомби».

Про це повідомляє  The Washington Post .

За словами високопоставлених американських чиновників, знайомих із цим питанням, українські військові можуть за допомогою «розумних бомб» із високим ступенем точності вражати російські військові позиції, йдеться у матеріалі.

Joint Direct Attack Munition (JDAM) — комплект обладнання на основі технології GPS, що перетворює прості вільнопадаючі бомби на всепогодні боєприпаси, що коректуються («розумні»).

Комплекти включають пристрої глобального позиціонування для підвищення точності і можуть бути прикріплені до різних видів зброї та літаків, утворюючи спільні боєприпаси прямої атаки (Joint Direct Attack Munition). Військові США використовували цю технологію для бомб вагою до 907 кг, зазвичай застосовуючи її до бомбардувальників та винищувачів.

У публікації наголошується, що ще невідомо, чи схвалили президент США Джо Байден чи хтось із його головних радників із національної безпеки запропоновану передачу JDAM Україні.

«Постачання JDAM стане ще одним важливим кроком Вашингтона, щоб допомогти Україні відобразити російські сили, що вторглися, надавши новий спосіб націлювання на російські підрозділи і штаби», — пише газета.

На сьогоднішній день США надали Україні допомогу в галузі безпеки на суму близько 20 мільярдів доларів з початку російського повномасштабного вторгнення.

На початку цього тижня радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що адміністрація зосереджена на тому, щоб «притупити будь-які спроби Росії» отримати перевагу у війні, і передбачив, що Штати незабаром оголосять про нові постачання зброї.

Джерело

Читать ещё:  Мешканка Одеської області збирала у соцмережах гроші для російської армії

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *