Українців закликали знизити споживання електроенергії

В «Укренерго» закликали українців зменшити споживання електроенергії під час ранкових та вечірніх піків через зростання навантаження на енергосистему.

Про це повідомляє пресслужба «Укренерго».

Зазначається, що в період піків споживання енергосистема зазнає зростання навантаження. Щоб забезпечити потреби всіх споживачів, теплові та гідроелектростанції збільшують виробництво електроенергії. Однак під час літнього піку споживання на електростанціях проходить масштабна ремонтна кампанія, яка дає змогу підготуватися до наступного опалювального сезону. Енергоблоки, на яких виробляють ремонти, деякий час не можуть виготовляти електроенергію.

У компанії пояснили, що цього літа обсяги робіт будуть більшими, ніж у попередні роки: через російські атаки пошкодження отримали всі теплові та ключові гідроелектростанції.

Тобто в минулі роки, коли атомні блоки йшли у планові ремонти та зупинялися для планової заміни палива, їх компенсували потужностями великих ТЕС та ГЕС. Цього року самі ТЕС та ГЕС потребують суттєвих ремонтів після сезону масових ракетних атак, тобто компенсувати виведення у ремонт атомних блоків буде складніше.

Крім того, частина покоління – зокрема, Запорізька АЕС, низка теплових електростанцій – знаходяться на тимчасово окупованій території та не доступні українській енергосистемі.

Все це разом ускладнює роботу диспетчерів, адже їхнє основне завдання – стежити за балансом між споживанням та виробництвом електроенергії. Тому енергетики потребують допомоги українців, щоб зменшити навантаження на енергосистему під час ранкових та вечірніх піків”, – пояснили в Укренерго.

А також закликали українців дотримуватися таких правил:

  • по можливості переносити використання потужних приладів з пікових ранкових та вечірніх годин у нічні, коли споживання низьке;
  • намагатися не включати одночасно потужні прилади (наприклад, бойлер та пральну машину);
  • не включати кондиціонер у піковий годинник споживання. При використанні кондиціонера – ставити його на більш високу температуру, ніж ви звикли;
  • кип’ятити стільки води, скільки вам потрібно у певний час. Якщо у вас є газова плита, краще кип’ятити воду на ній.
Читать ещё:  В Южноукраинском горсовете со скандалом переизбрали секретаря – вместо представителя «ОПЗЖ» пост занял депутат от «Слуги Народа»

Додамо, що за даними Міненерго, під час нічного масованого обстрілу російськими загарбниками попадань до об’єктів енергетичної інфраструктури не зафіксовано. Проте є часткові відключення електроенергії у шести областях України.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *