Україна посіла на «Євробаченні» шосте місце (відео)

Щойно завершився фінал міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення». У фінальній битві брали участь 26 країн — по десять країн, що пройшли за підсумками двох півфіналів, країни так званої Великої п’ятірки, які проходять у фінал автоматично (Великобританія, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція) та країна-переможець минулого року.

За традицією «Євробачення», цьогорічний конкурс приймає та країна, яка перемогла минулого року. Оскільки у 2022 році  перемогу здобула Україна, яку представляв реп-колектив Kalush Orchestra з піснею Stefania, конкурс мав проходити в Україні. Однак через те, що в Україні зараз війна, Європейський мовний союз ухвалив рішення проводити «Євробачення-2023» у країні, яка торік посіла друге місце. Конкурс 2023 року проходив у Британії, Ліверпулі, але від імені України.

Україну цього разу представляв гурт TVORCHI з піснею Heart of Steel («Серце зі сталі»). Оскільки Україна перемогла минулого року, цього року вона виступала одразу у фіналі.

Те, яке місце кожна країна-учасниця займе у підсумковій таблиці, визначає голосування журі та глядачів, результати якого оголошуються окремо та можуть один від одного сильно відрізнятися. Цим фінал відрізняється від півфіналів, де фаворитів визначають (принаймні так заявляють організатори) глядачі.

Найвищу оцінку – 12 балів – Україні поставило національне журі лише однієї країни – Чехії. Загалом від журі різних країн, які брали участь у конкурсі, Україна отримала 54 бали та розташувалася на 15-му місці.

Від глядачів Україна удостоїлася 189 балів, накопичивши загалом 243 бали. Таким чином, підсумовуючи голоси журі та глядачів, наша країна посіла на «Євробаченні» шосте місце.

Перше місце на конкурсі 2023 року посіла Швеція, яка здобула 583 бали. Цю країну на конкурсі представляла співачка Loreen, яка вже перемагала на конкурсі 2012 року, який проходив у столиці Азербайджану Баку. За всю історію «Євробачення» це другий учасник, в арсеналі якого дві перемоги на конкурсі. Раніше таким успіхом міг похвалитися лише представник Ірландії Джонні Логан, який також перемагав двічі – у 1980 та 1987 роках.

Читать ещё:  Що відомо про польські танки PT-91 для України (відео)

На другому місці розташувалася Фінляндія, яка набрала 526 балів, на третьому – Ізраїль із 362 балами. Четверте місце завоювала Італія (350 балів), п’яте – Норвегія (268).

Оскільки «Євробачення-2023» виграла Швеція, наступного року конкурс пройде у цій скандинавській країні.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *