Сенат Польщі схвалив резолюцію щодо вступу України до НАТО за прискореною процедурою

Сенат Польщі виступив за прискорений вступ України до НАТО за прикладом Швеції та Фінляндії.

Відповідну резолюцію в четвер, 11 травня, ухвалили одноголосно, її текст наводить Польське радіо.

«Після року жахливої ​​війни ми знаємо, що Україна протистоїть Росії, захищає Європу і є ключовою ланкою, яка захищає континент від агресії зі Сходу», – наголошується в резолюції.

В тексті документа зазначено: «Україна сьогодні має найсильнішу армію на континенті з надзвичайним бойовим досвідом. Українська армія швидко переозброюється технікою НАТО та використовує оперативне мистецтво і тактику, яку розробляли десятиліттями західні союзники. Захисникам потрібна реальна підтримка через тіснішу політичну та військову співпрацю з країнами НАТО».

У резолюції зазначено, що під час майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі Україна має отримати «набагато більше, ніж у попередніх заявах щодо політики відкритих дверей». Вільнюський саміт має стати важливим етапом підготовки України до повноправного членства, зазначили сенатори.

Сенат Польщі вважає, що вступ України до НАТО має бути політичним рішенням – як у випадку Фінляндії та Швеції – та результатом стратегічного аналізу викликів і загроз за межами східного кордону Альянсу.

У резолюції також йдеться, що якщо Росія переможе Україну, вона не зупиниться на її західному кордоні. «Альянс визначив цю загрозу під час торішнього саміту НАТО в Мадриді. Польща, Литва, Латвія та Естонія правильно оцінили російську загрозу. Більшість європейських столиць лише зараз погоджуються з нами», – йдеться у резолюції.

Також зазначено, що Фінляндію та Швецію запросили приєднатися до НАТО за процедурою, яку ніколи раніше не використовували.

«І хоча Швеція все ще залишається поза структурами пакту, союзники вирішили, що захищатимуть її. Сенат Республіки Польща закликає країни-члени НАТО застосувати подібну надзвичайну процедуру до України», – йдеться в ухваленій резолюції.

Читать ещё:  Южноукраїнськ. "ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПРИВОДУ ОБ’ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД"

У документі також висловили підтримку вимогам країн, що межують із Росією щодо міцних гарантій безпеки для України.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *