«Великий наступ» росіян досягає своєї кульмінації, — ISW

Російський «великий наступ», ймовірно, досягає своєї кульмінації, так і не принісши РФ істотних перемог.

Про це повідомляє  Інститут вивчення війни  (ISW).

Аналітики стверджують, що росіяни не досягають поставленої мети, наприклад з тактичного захоплення Бахмута. Крім того, у них є проблеми з настанням і в районі Авдіївки-Донецька та Вугледара.

«Нещодавній наступ на Авдіївку призвів до великих втрат з боку Росії, еквівалентних одній роті», — зазначають у ISW.

Також через необхідність посилення підрозділів, що знаходяться під Вугледаром, росіяни погіршують стан наступу в Донецькій області.

«155-а бригада морської піхоти зазнала катастрофічних втрат у живій силі та техніці під час постійних невдалих атак на Вугледар у листопаді 2022 року та лютому 2023 року, і російське військове керівництво, ймовірно, значною мірою покладається на резервні частини 98-ї повітряно- дес дивізії, щоб компенсувати ці втрати», — зазначають аналітики.

Також до району Вугледару переміщають деякі частини 8-ї повітряно-десантної дивізії, яка розташована в районі Кремінної Луганської області. Це «свідчіть рівень відчаю з боку російського командування».

Підсумовуючи, в ISW заявили, що наступи на Бахмут, Вугледар, а також лініями Авдіївка-Донецьк і Сватів-Кременна не принесли росіянам нічого, крім тактичних досягнень. Наразі, на думку аналітиків, в України з’являється можливість перехопити ініціативу та розпочати контрнаступ.

До речі, за спостереженнями ISW, минулої доби ЗСУ провели локалізовану контратаку на південний захід від Бахмута.

Ключові висновки ISW:

  • Російські війська продовжували обмежені наступальні дії лінії Куп’янськ-Сватово-Кременная.
  • Російські сили, ймовірно, досягли незначних успіхів у Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута) на тлі продовження російських наступальних операцій у Бахмуті і навколо нього.
  • Російські війська продовжували наступальні дії вздовж околиць міста Донецька і, можливо, просунулися в Бердичів, приблизно за 10 км на північний захід від Авдіївки.
  • Російські війська продовжували зводити оборонні укріплення на півдні України.
  • В окупованій Херсонській області невідомі вбили командира взводу патрульно-постової служби МВС РФ за допомогою замінованого автомобіля. Українські ЗМІ висунули гіпотезу, що напад міг бути партизанським нападом чи результатом внутрішньої боротьби Росії.
  • Російський федеральний нагляд за зв’язком Роскомнагляд заблокував сайт, який допомагав росіянам уникнути мобілізації в ході репресій проти опору мобілізації.
Читать ещё:  Повышение пенсий, открытие рынка земли и налоговая амнистия: что ждет украинцев с 1 июля

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *