Аналітики ISW оцінили удари по Чорноморському флоту Росії

Атаку на фрегат класу «Григорович» Чорноморського флоту РФ біля Севастополя, ймовірно, вчинили Збройні сили України. Однак це лише стримана відповідь на бомбардування українських міст.

Про це повідомляє  Інститут вивчення війни  (ISW).

Зазначається, що кадри із соціальних мереж задокументували невідому кількість безпілотних надводних апаратів, які завдали удару щонайменше по одному фрегату класу «Григорович» у Севастополі 29 жовтня.

Росіяни не визнали жодних пошкоджень фрегата класу «Григорович», подібно до того, як Міністерство оборони Росії заперечувало будь-які пошкодження крейсера «Москва».

У ISW нагадують, що напади на військові судна у воєнний час є законними актами війни, а не терористичними атаками. Рішення України завдати удару по фрегату з «Калібром» у цей час має сенс, враховуючи посилення російської кампанії з ударів по енергетичній інфраструктурі.

«Якби Київ віддав наказ про цю атаку, це було б пропорційною, навіть стриманою, відповіддю на масштабну російську кампанію стратегічних бомбардувань цивільних об’єктів по всій Україні протягом останніх кількох тижнів», — пишуть аналітики.

Чорноморський флот має три фрегати класу «Григорович», кожен із яких здатний запускати крилаті ракети «Калібр».

Нагадаємо, раніше радник глави МВС України Антон Геращенко повідомив, що в Севастопольській бухті  вибухнули чотири військові кораблі чорноморського флоту РФ .

У свою чергу, в РФ заявили, що  представники ВМС Британії організували атаку дронів на Севастополь з Очакова .

Найгірше з’явилося відео пожежі на російському кораблі, атакованому дронами «з Очакова» .

Джерело

Читать ещё:  Украинцам пообещали вернуть вклады СССР: когда и сколько?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *