Українські водії можуть одержати новий вид штрафу

Влада нашої країни готує ще одне покарання у вигляді штрафу для автомобілістів. Йдеться про порушення, пов’язане з експлуатацією транспортного засобу в холодну пору року, повідомляє Avtosota. 

Пропонується штрафувати водіїв, які взимку керують автомобілем на літньому гумі. Відповідний законопроект уже був розроблений у МВС, і незабаром він має надійти до Верховної Ради для подальшого доопрацювання.

Що пропонує МВС

Пропонується штрафувати водіїв, які використовують на своєму авто літні шини у певну пору року. Тобто, якщо водія в період з 1 жовтня по 31 березня зупинила поліція та його автомобіль був взутий у літні шини, то за це правопорушення має бути виписаний штраф.

Розмір штрафу пропонується у розмірі 340 гривень, але у разі рецидиву сума може бути значно збільшена.

У той же час, на думку поліції, необхідно внести відповідні зміни до правил дорожнього руху, де чітко визначено призначення автомобільних шин: літні, зимові та всесезонні.

Маркування шин

Наприклад, зимові шини повинні мати маркування: «DP», «MS», «MS», «M+S» та «M&S». Таким чином, шини із позначенням можна використовувати взимку.

Літня «гума» не має маркування і, відповідно, може використовуватися влітку.

Що стосується всесезонної шини, то вона повинна мати маркування на боковині — «All Seasons». Такі шини можна використовувати незалежно від пори року.

Також поліція України зазначає, що це нововведення зробить рух транспорту на дорогах безпечнішим, а водії стануть більш відповідально ставитися до вибору шин для свого транспортного засобу.

Джерело

Читать ещё:  Українські водії зможуть обміняти своє посвідчення у Польщі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *