Миколаївський морпіх розповів в ООН про порушення Росією прав українських військовополонених

Воїн миколаївської 36 окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського Артем Дибленко у складі делегації Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими взяв участь у засіданні в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, де на світовому рівні порушили питання недотримання Росією прав військовополонених.

Про це повідомляється на сторінці бригади у фейсбуці.

Україна представила докази порушень державою-агресоркою міжнародного гуманітарного права в ООН. Українську делегацію очолював Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Слово надали звільненим з російського полону захисникам, представникам громадських організацій, родичам полонених захисників України, правозахисникам.

Кожен із виступаючих з трибуни ООН розповів про факти грубого, принизливого та злочинного поводження з українцями у російському полоні. «Три тисячі годин російського пекла» – так описав власну історію перебування у полоні держави-агресорки захисник «Азовсталі» Артем Дибленко.

Ігор Сибіга, представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, розповів про роботу Штаба та навів перелік порушень ворогом базових норм міжнародного гуманітарного права. У своїх діях стосовно українських бранців, за словами Сибіги, Росія нехтує правами на життя та гідне поводження, не надає полоненим медичної допомоги та продовольства в достатньому обсязі, забороняє зв’язуватися з рідними та близькими, продовжує утримувати некомбатантів, які мають бути звільнені без жодних умов.

Наталія Гусак, яка представляла Асоціацію сімей військовополонених, закликала ООН застосувати свій вплив та авторитет, щоб змусити Росію виконувати міжнародне гуманітарне право, а також докласти зусиль у боротьбі за порятунок та звільнення цивільних і військових українців.

Джерело

Читать ещё:  В Індії з вікна готелю випав найбагатший держслужбовець РФ та депутат від «Єдиної Росії»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *