Рада ЄС, незважаючи на угорське вето, ухвалила рішення про 18-мільярдний пакет для України

Рада ЄС, незважаючи на угорське вето, досягла згоди щодо законодавчого пакету, який дозволить Євросоюзу надати Україні фінансову допомогу у розмірі 18 мільярдів євро протягом 2023 року. 

Про досягнення згоди повідомила прес-служба Ради ЄС у суботу, пише «Європейська правда».

Пропозиція була прийнята Радою 10 грудня за письмовою процедурою і буде передана до Європейського парламенту для можливого ухвалення наступного тижня.

Пакет передбачає структурне рішення щодо фінансової підтримки України у 2023 році. Сума, яка буде надана Україні 2023 року, становитиме 18 мільярдів євро, а кредити матимуть 10-річний пільговий період. 

Держави-члени покриють більшу частину відсоткових витрат за рахунок зовнішніх цільових надходжень. Гарантії щодо цих запозичень надаватимуться або з бюджету ЄС, або державами-членами, йдеться у повідомленні прес-служби.

Метою програми є надання короткострокової фінансової допомоги, фінансування нагальних потреб України, відновлення критично важливої ​​інфраструктури та початкова підтримка сталого післявоєнного відновлення з метою підтримки України на шляху до європейської інтеграції.

Як відомо, Угорщина виступала проти рішення ЄС надати Україні 18-мільярдний пакет допомоги.

Згідно з початковою пропозицією Єврокомісії, для пакету допомоги було необхідне одноголосне рішення 27 країн ЄС. Однак через угорське вето нинішнє головування Чехії у Раді ЄС шукало способу ухвалити рішення про допомогу без Угорщини, пояснює німецьке агентство  DPA .

Наразі рішення полягає в тому, що гарантії по кредитах – якщо Угорщина дотримуватиметься свого вето – не покриватимуться з бюджету ЄС, як планувалося спочатку, а будуть взяті на себе окремими країнами ЄС. Це означає, що одноголосне рішення всіх країн ЄС не було необхідним. 

Утім, Угорщина ще має час, щоб приєднатися до цього процесу. Якщо Будапешт змінить позицію, гарантії зможуть покриватися з бюджету ЄС, пише агентство.

Читать ещё:  Рада ЄС схвалила виділення Україні 5 мільярдів євро макрофіну

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *