Україна вдарила по авіабазах РФ модифікованими радянськими дронами, — Politico

Збройні сили України завдали удару по двох російських авіабазах в Енгельсі та під Рязанню за допомогою модифікованих українськими фахівцями безпілотних апаратів радянського виробництва Ту-141.

Про це повідомляє  Politico .

При нападі, що стався 5 грудня, було вбито трьох російських військовослужбовців і, згідно з непідтвердженими даними, пошкоджено двох стратегічних бомбардувальників.

Про те, що цю атаку скоїли саме за допомогою радянських безпілотників, заявило російське міністерство оборони. А блогери та журналісти, які підтримують армію РФ, уточнювали, що йдеться про апарати Ту-141 «Стриж», які були створені в 1960-х роках і призначалися для розвідки.

Тепер цю версію в інтерв’ю Politico підтвердили два неназвані українські джерела, знайомі з деталями операції. За їхніми повідомленнями, безпілотники були модифіковані українськими фахівцями, що доводить їхню здатність до інноваційних рішень – у той час, як Росія змушена купувати дешеві дрони для ударів по Україні в Ірану.

«Головним фактором успіху була несподіванка, — цитує Politico одного зі своїх українських співрозмовників, який працює в українських урядових структурах. — Росія просто не очікувала нічого подібного. Тепер вони будуть до цього готові».

За даними джерел, технології, застосовані для модифікації Ту-141, були розроблені в Україні, а не надані США чи іншими західними країнами.

Джерело

Читать ещё:  Элина Свитолина прошла в четвертьфинал Олимпиады в Токио

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *