На півдні окупанти ведуть переговори про здачу зброї

ЗСУ на півдні просунулися на кілька десятків кілометрів у глиб захоплених територій. Через це війська РФ опиняються у складних умовах, деякі підрозділи окупантів налаштовані на переговори з українськими бійцями.

Про це у понеділок, 12 вересня, повідомила керівник об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк у коментарі 24 каналу.

«Намагаються вести переговори щодо умов того, як вони складуть зброю та перейдуть під егіду міжнародного гуманітарного права», – зазначила Гуменюк.

За її словами, офіцери цих підрозділів отримали завдання залишати позиції будь-яким способом, який на той час буде доступний окупантам. Так, російські військові можуть повернутися назад до своїх чи скласти зброю та «вийти з бойової гри», оскільки окупанти досі сприймають це як «спецоперацію».

«Є вже певні розхитування та деморалізація, настільки глибокі, що навіть командування усвідомлює, що їм далі рухатися нікуди», – повідомила керівник прес-центру Сил оборони Півдня.

Вона наголосила, що російські загарбники знають про результативні дії українських військових на Сході України. Так, вони усвідомлюють, що тиск між правим берегом Херсона та Силами оборони Півдня буде потужним і потрібно шукати способи «евакуюватися», оскільки використання будь-яких плавзасобів на річці Дніпро обмежене.

За словами Гуменюк, окупанти залишають техніку та озброєння, а підрозділи евакуюють на лівий берег.

Джерело

Читать ещё:  Выросло число незаконных арестов в Украине - правозащитники

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *