Росіяни перевели четвертий енергоблок ЗАЕС у стан «гаряча зупинка», — «Енергоатом»

Російські окупанти 24 липня перевели четвертий енергоблок Запорізької атомної електростанції на стан «гаряча зупинка» Такі дії є порушенням ядерного законодавства України.

Про це повідомляє Енергоатом у  Telegram .

В Енергоатомі зазначають, що такі дії є грубим порушенням вимог ліцензії на експлуатацію цієї ядерної установки, адже зараз експлуатація енергоблоку має здійснюватись виключно у стані «холодної зупинки».

Президент «Енергоатому» Петро Котін заявив, що використовуючи стратегічний об’єкт як військову базу, окупаційна адміністрація порушує всі норми ядерної та радіаційної безпеки станції.

У відомстві кажуть, що у зв’язку із вчиненням протиправних дій, які містять ознаки складу кримінальних правопорушень, передбачених ст. 267 та 274 КК України, а також ст. 14 та 258 Котін звернувся до Офісу Генпрокурора України.

«Вони в черговий раз порушують вимоги ліцензії на експлуатацію, виданої Держатомрегулюванням України (ДІЯРУ), про переведення всіх блоків станції в холодну зупинку, а також вимоги МАГАТЕ. Це свідоме та навмисне порушення норм українського та міжнародного законодавства. Російських загарбників чекає невідворотне покарання», — сказав він.

В Енергоатомі додають, що звернулися до МЗС України та наголосили на необхідності закликати МАГАТЕ вжити заходів впливу на окупаційну адміністрацію ЗАЕС для переведення всіх енергоблоків станції у стан «холодна зупинка» та поширити відповідну ноту серед країн — членів Агентства.

Джерело

Читать ещё:  Пентагон представив найсучасніший стратегічний бомбардувальник США (відео)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *