Кремль не знає, як реагувати на рейди у Білгородській області, у РФ зростає паніка, — ISW

Операція підрозділів «Російського добровольчого корпусу» (РДК) та легіону «Свобода Росії» (ЛСР) у Білгородській області РФ показує відсутність у Кремля розуміння, як реагувати на ситуацію. Це викликає в інформпросторі країни хаос, зростання заворушень та критику на адресу Москви.

Таких висновків дійшли експерти Інституту вивчення війни  ISW .

Хаотичність реакції на рейд повстанців

Суперечливі російські відповіді та повідомлення про операцію проукраїнських повстанців у Білгородській області продовжують свідчити про те, що керівництво РФ ще не вирішило, як реагувати на такі обмежені транскордонні рейди.

Повідомлення, що суперечать один одному, від офіційних російських джерел про ситуацію в Білгородській області та очевидне особисте рішення губернатора регіону В’ячеслава Гладкова відреагувати на РДК та ЛСР дозволяють припустити, що Міноборони РФ і він не узгоджує свої відповіді на рейди.

Хвилювання в РФ через події в регіоні

Аналітики Інституту вивчення війни раніше зазначали, що російські офіційні особи невідповідно реагували на рейди на територію РФ, намагаючись заспокоїти тривогу, що зростає, в країні з приводу війни проти України, а також підтримуючи поточні інформаційні операції у спробах представити своє вторгнення як екзистенційне для Росії.

«Реакція Росії в основному була зосереджена на інформаційному впливі, і немає жодних ознак того, що російське керівництво встановило ширшу політику запобігання подальшим обмеженим рейдам у прикордонні області Росії», — йдеться у звіті.

Евакуація в регіоні та перекидання сил

Також аналітики ISW додають, що не ясно, чи організує російська влада евакуацію у відповідь на цю діяльність.

Так, боєць РДК заявив 4 червня, що влада Білгородської області не організувала оголошених заходів з евакуації в районі Шебекіно, і що російські громадяни в основному втекли за власним бажанням, залишивши багато населених пунктів у напівзанедбаному стані.

Читать ещё:  Указ про збільшення армії РФ вказує на те, що Путін намагається уникнути загальної мобілізації, - ISW

Водночас Гладков стверджував, що 4000 мешканців цього району наразі перебувають у пунктах тимчасового розміщення через евакуацію.

Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив 4 червня, що дії РДК та ЛСР спонукали керівництво РФ відвернути значні сили для припинення прикордонних вторгнень, хоча аналітики ISW не отримали підтвердження того, що російські сили це зробили.

Критика керівництва РФ через ситуацію у Білгородській області

Обмежені рейди та прикордонні обстріли Білгородської області дедалі частіше стають предметом критики на адресу російського військового керівництва, зазначається у публікації.

Так, засновник ПВК «Вагнера» ​​Євген Пригожин продовжував використовувати ситуацію в Білгородській області для критики Міноборони РФ 3 та 4 червня, особливо вказавши на відсутність реакції з боку голови відомства Сергія Шойгу, генерал-полковника Олександра Лапіна та начальника Генерального штабу РФ генерала Валерія Герасимова.

Пригожин запропонував домовитися про звільнення військовополонених, які утримуються РДК і ЛСР, якщо російська влада цього не зробить, і у відповідь на критику своєї пропозиції саркастично заявив, що РФ має проблеми з людьми, у яких є «яйця».

Інший ультранаціоналіст та «військори» відреагували на останній рейд, розкритикувавши Гладкова за готовність до переговорів з РДК та ЛСР, а також російську владу за нездатність систематично інформувати громадськість про ситуацію в Білгородській області.

Відомий «військор» використав рейд у Білгородській області для критики Міноборони РФ за те, що воно не фінансує добровольчі формування Білгородської територіальної оборони та не розглядає добровольців як справжніх комбатантів.

Колишній російський офіцер і затятий ультранаціоналіст Ігор Гіркін стверджував, що Кремль не може нічого зробити з ситуацією в Білгородській області, не вдаючись до значного відволікання ресурсів, яке, ймовірно, призведе до операції з виснаження, що нагадує штурми Бахмута.

Читать ещё:  Цены на подсолнечное масло взлетели на 67%: сколько будем платить до конца года

Ключові висновки

  • Підрозділи загальноросійського проукраїнського «Російського добровольчого корпусу» (РДК) та Легіону «Свобода Росії» (ЛСР) 4 червня провели черговий обмежений рейд у Білгородській області та, як повідомляється, продовжують діяти у прикордонному російському населеному пункті.
  • Губернатор Білгородської області В’ячеслав Гладков відповів на вимогу РДК та ЛСР провести переговори про обмін полоненими російськими військовополоненими.
  • 4 червня російські сили знову завдали ударів по Україні крилатими ракетами та безпілотниками іранського виробництва, що стало четвертим днем ​​ударів по Україні.
  • Засновник ПВК «Вагнера» ​​Євген Пригожин заявив 4 червня, що Сили оборони України, можливо, поновили позиції на південному заході Бахмута, підтверджуючи неодноразові українські повідомлення про те, що ЗСУ зберігають позиції на південно-західній околиці міста.
  • Українські та російські війська стверджували, що досягли обмежених територіальних успіхів на лінії Куп’янськ – Сватове.
  • Війська РФ провели обмежені наземні атаки в районі Бахмута та Мар’їнки.
  • Українські сили провели локальні наземні атаки і, як повідомляється, досягли обмежених тактичних успіхів у західній частині Донецької області та східній частині Запорізької області.
  • Міноборони РФ представило проект постанови уряду, яким більше не вимагатиметься явка громадянина до військкомату для постановки на військовий облік.
  • Російська влада продовжує використовувати схеми «відпочинку та реабілітації» для депортації українських дітей з окупованих територій до РФ.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *