У РФ заарештували трьох розробників гіперзвукових ракет «Кинджал»

У Росії заарештували трьох розробників гіперзвукових ракет «Кинджал». Їх звинувачують у державній зраді. У Кремлі цю резонансну справу поки що не коментують.

Про це  пише  The Moscow Times.

Троє вчених новосибірського Інституту теоретичної та прикладної механіки (ІТПМ), які займалися створенням гіперзвукових ракет «Кинжал», було заарештовано з певним проміжком часу. Їх усіх звинувачують у державній зраді. Російським розробникам ракет, які вбивають українців, загрожує довічне позбавлення волі.

У вівторок, 16 травня, співробітники ІТПМ опублікували відкритий лист, в якому повідомили про арешт за підозрою в держзраді Валерія Звегінцева — доктора технічних наук та головного наукового співробітника, який заснував в інституті лабораторію аерогазодинаміки великих швидкостей.

З 7 квітня Звегінців перебуває під домашнім арештом. Його безпосереднього керівника, директора ІТПМ Олександра Шиплюка, ще в серпні минулого року було поміщено в СІЗО «Лефортово» через кілька днів після арешту головного наукового співробітника Анатолія Маслова. Обидва звинувачуються у зраді Росії. Маслова, зокрема, запідозрили у передачі Китаю даних, пов’язаних із гіперзвуковими технологіями.

Відомо, що Шиплюк та Маслов понад 10 років займалися гіперзвуковими ракетами.

Загалом у Сибірському відділенні РАН кримінального переслідування зазнали 16 осіб, включаючи екс-голову, академіка РАН Олександра Асєєва. Один із учених — 54-річний Дмитро Колкер помер у московському СІЗО одразу після арешту.

Спікер диктатора Путіна Пєсков під час брифінгу 17 травня відмовився коментувати затримання розробників ракет «Кинджал».

«Працюють російські спеціальні служби, вони виконують свої функції, це дуже серйозне звинувачення», – заявив путініст.

Сам диктатор Путін дуже пишався розробкою «Кинджалів». Про створення цієї ракети він оголосив 1 березня 2018 року під час послання до Федеральних зборів. Диктатор тоді був переконаний, що «гіперзвуковий ракетний комплекс «Кинджал» «гарантовано долає» не тільки наявні, а й перспективні системи ППО та ПРО».
Джерело

Читать ещё:  В Николаеве готовится к испытаниям двигателей на водородном топливе

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *