Миколаївський нотаріус фігурує у справі рекордного хабара голові Верховного суду

Відомий миколаївський нотаріус Кирило Горбуров фігурує у справі про рекордний хабар у розмірі 2,7 мільйона доларів вже колишньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє РБК-Україна .

Як зазначає ЗМІ, в опублікованих НАБУ записах як довірена особа глави ЗС фігурує Кирило Горбуров.

Керівництво антикорупційних органів на сьогоднішньому брифінгу викрили деякі деталі справи Князєва. За словами директора НАБУ Семена Кривоноса, було отримано інформацію про корупційні схеми за участю суддів. У зв’язку з цим було проведено комплекс заходів із впровадженням детективу під прикриттям.

«Згодом було зафіксовано низку контактів власника групи «Фінанси та Кредит» (Костянтина Жеваго, — ред.) з одним із власників адвокатського об’єднання для прикриття злочинної діяльності. Сторони домовилися про передачу неправомірної вигоди керівництву Верховного Суду за ухвалення потрібного рішення», — розповів Кривоніс. .

Також повідомляється, що 15 березня мало пройти заседан

суду, але його перенесли, як стверджують у НАБУ, щоб «затягнути час і акумулювати кошти». Вже 19 квітня було винесено потрібне рішення, а на початку травня керівництво ВС дало адвокату вказівку про розподіл хабара між суддями.

За даними слідства, першу частину передали ще 3 травня, другу — учора, коли й викрили Князєва «на гарячому».

 

Відомий миколаївський нотаріус Кирило Горбуров фігурує у справі про рекордний хабар у розмірі 2,7 мільйона доларів вже колишньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє РБК-Україна .

Як зазначає ЗМІ, в опублікованих НАБУ записах як довірена особа глави ЗС фігурує Кирило Горбуров.

Керівництво антикорупційних органів на сьогоднішньому брифінгу викрили деякі деталі справи Князєва. За словами директора НАБУ Семена Кривоноса, було отримано інформацію про корупційні схеми за участю суддів. У зв'язку з цим було проведено комплекс заходів із впровадженням детективу під прикриттям.

"Згодом було зафіксовано низку контактів власника групи "Фінанси та Кредит" (Костянтина Жеваго, - ред.) з одним із власників адвокатського об'єднання для прикриття злочинної діяльності. Сторони домовилися про передачу неправомірної вигоди керівництву Верховного Суду за ухвалення потрібного рішення", - розповів Кривоніс. .

Також повідомляється, що 15 березня мало пройти заседан

суду, але його перенесли, як стверджують у НАБУ, щоб "затягнути час і акумулювати кошти". Вже 19 квітня було винесено потрібне рішення, а на початку травня керівництво ВС дало адвокату вказівку про розподіл хабара між суддями.

За даними слідства, першу частину передали ще 3 травня, другу - учора, коли й викрили Князєва "на гарячому".

Крім того, наголошується, що учасники схеми намагалися вплинути на обрання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко додав, що слідчі дії ще продовжуються. Також на брифінгу показали запис переговорів фігурантів.

Хто такий Князєв

Всеволод Князєв є головою Верховного суду України з 1 грудня 2021 року. Він також входить до складу Вищої ради правосуддя та є суддею Великої палати Верховного Суду.

Князєв народився у Миколаєві, отримав кілька вищих освіт (має дипломи миколаївського Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова та Одеської національної юридичної академії). Наукове звання кандидата юридичних наук отримав у 2011 році, пізніше захистив докторську дисертацію, став доцентом та професором.

Читать ещё:  Окупанти на півдні за день втратили три склади боєприпасів

На початку 2000-х одержав право займатися адвокатською діяльністю. Працював юрисконсультом, адвокатом, викладав у Національному університеті кораблебудування у Миколаєві.

Шлях в органах судової влади Князєв розпочав у 2013 році у рідному Миколаєві з посади судді Миколаївського окружного адміністративного суду. Вже через два роки, 2015-го, він очолив цей суд.

Згідно з декларацією, поданою у 2020 році, на той момент Князєв мав у Миколаєві квартиру площею 47,4 м² та житловий будинок площею 20,2 м². У Києві він орендував квартиру площею 133 кв. Дружина Князєва на момент подання згаданої декларації мала автомобіль Mercedes-Benz GLE 250, придбаний у 2018 році. Ним користувався і сам суддя.

За 2020 рік Всеволод Князєв отримав зарплату у розмірі 2957485 грн у Верховному суді. На банківських рахунках у судді тоді було понад 40 тис. грн і $34 тис.

У пізніших документах, зокрема, у декларації про суттєві зміни майнового стану за січень 2022 року (перед вторгненням РФ) Князєв задекларував місячну зарплату у розмірі 214 278 гривень. Він також зазначав, що продав нерухомість на 640 тисяч гривень.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *