В Україні вперше винесли вирок митрополиту УПЦ

За матеріалами Служби безпеки України вперше ухвалено вирок митрополиту Української Православної Церкви (Московського патріархату), якого визнали винним у злочинах.

Районний суд Кропивницького, враховуючи докази, зібрані СБУ, ухвалив перший в Україні вирок високопоставленому духовному представнику УПЦ (МП) — митрополиту Йосафу. Останній разом зі своїм секретарем повністю визнав свою провину в злочинах, що їм інкримінують.

Фактично, суд і самі обвинувачені підтвердили всю доказову базу, зібрану співробітниками СБУ. Вони були засуджені за порушення статей 28 (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками, вчинене за попередньою змовою групою осіб) та 161 (порушення права на свободу світогляду та релігійного переконання) КК України.

З огляду на співпрацю зі слідством суд призначив їм по 3 роки позбавлення волі з випробувальним строком 2 роки. Також заборонив обіймати посади керівників релігійних установ та єпархій протягом 1 року.

Зазначається, що обвинувачені публічно вихваляли захоплення частини території України та сприяли розпалюванню міжрелігійних конфліктів на користь країни-агресора. За отриманими в ході розслідування даними, єпископ входив до найближчого оточення Кирила, московського патріарха, і співпрацював із ним у плануванні дестабілізуючих дій проти нашої країни.

Митрополит підтримував постійний зв’язок із головою РПЦ та виконував його вказівки щодо виправдання російської агресії та окупації східних і південних територій України, зокрема АР Крим. Інструкції з Москви надходили у вигляді письмових циркулярів і навіть передавалися під час особистих зустрічей в Росії.

Для вчинення злочинних дій єпископ залучив секретаря єпархії. За їхніми завданнями у храмах релігійного суспільства поширювали пропагандистську літературу, яку друкували великими тиражами у друкарнях країни-агресора. У цих книгах російські автори спростовували українську державність та просували ідеї кремлівського режиму.

В ході обшуків на території єпархії правоохоронці виявили значну кількість проросійських друкованих матеріалів, а також документи, що підтверджують листування з московськими кураторами.

Читать ещё:  Рекордная сумма за монету: как выглядит самая крупная сделака в Украине

Розслідування цих справ проводили співробітники СБУ в Кіровоградській області під наглядом органів прокуратури.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *