Британія готується відправити в Україну далекобійні ракети, — WP

Великобританія готова передати Києву ракети далекого радіусу дії, в яких адміністрація президента США довго відмовляла.

Про це повідомляє The Washington Post.

Як пише видання, у повідомленні про закупівлю, розміщеному 2 травня, Міністерство оборони Британії попросило «висловити зацікавленість» у наданні ударних можливостей з дальністю до 300 кілометрів. У повідомленні пропонувалося отримати відповіді протягом трьох днів.

За словами британського чиновника, який відмовився підтвердити тип, терміни або кількість зброї, що розглядається, остаточного рішення прийнято не було. Але це повідомлення є суттєвим кроком до того, щоб Британія сама постачала такі боєприпаси, а характеристики, що запитуються, і можливості майже відповідають її крилатим ракетам Storm Shadow повітряного базування.

Наголошено, що Україна давно просить західні країни про ракети більшої дальності, стверджуючи, що така зброя може змінити хід війни, дозволяючи її силам націлюватися на російські командні центри, лінії постачання, боєприпаси та сховища палива глибоко у Криму та на окупованому сході.

Ракети Storm Shadows можуть бути встановлені на українських винищувачах радянського виробництва та досягати російської території. Тому побоювання, що Україна запускатиме ракети по Росії, є основною причиною, чому адміністрація неодноразово відхиляла прохання України до США постачати боєприпаси великої дальності.

І хоча політика США залишається незмінною, офіційні особи Пентагону не висловили стурбованості, коли їх запитали про перспективу відправлення Великобританією ракет великої дальності в Україну.

Видання нагадує, що серед секретних документів США, які проникли в мережу через платформу Discord, повідомлялося, що Великобританія має намір відправити в Україну невизначену кількість ракет Storm Shadow разом із персоналом для допомоги у навчанні.

До того ж, раніше прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак під час Мюнхенської безпекової конференції заявив, що Сполучене Королівство стане першим, хто надасть Україні ракети більшої дальності.

Читать ещё:  Южноукраїнськ - ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ МІСТА!

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *