ЗСУ наближаються до звільнення Кремінної, — NYT

Українські сили наближаються до повернення Кремінної. Місто стратегічно важливе, оскільки дозволить взяти під контроль основні дороги на Сєвєродонецьк та Лисичанськ, які є важливими промисловими центрами на Донбасі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The New York Times.

«Повернення Кремінної на сході стало б кроком вперед у кампанії України щодо повернення великих міст, які Росія захопила після вторгнення», — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, бої тривають навколо Кремінної, а українські сили наближаються до повернення цього невеликого, але стратегічно важливого міста, тоді як росіяни виборюють захист деяких зі своїх найважчих досягнень війни.

«Кремінна є воротами у два набагато більші міста поблизу, Сєвєродонецьк та Лисичанськ – важливі промислові центри на Донбасі, які знаходяться під контролем Росії після виснажливої ​​літньої кампанії», — пише NYT.

Вказано, що після серії принизливих відступів російська армія зміцнила свої лінії поблизу Кремінної оборонними бар’єрами, які є частиною її зусиль щодо зміцнення своєї позиції на фронті.

«Повернення міста та інших міст поблизу розширило б позицію українців у регіоні і дало б їм контроль над головними дорогами, які ведуть до Сєвєродонецька та Лисичанська», — йдеться у матеріалі.

Загалом українська кампанія з повернення Кремінної розпочалася восени, коли ЗСУ завершили проходження північно-східною частиною Харківської області і повернули на південь, щоб зосередитися на Луганській області, яка майже повністю перебувала під контролем Росії.

З цього моменту сторони провели низку боїв та артилерійських дуелей за дороги та села навколо Кремінної та Сватового. Російські війська захопили обидва міста невдовзі після початку повномасштабного вторгнення, висадили в повітря понтонні мости через річку і побудували ряди оборонні рубежі, щоб зміцнити фронт.

Однак втративши місто Херсон і зазнавши інших невдач, Росія перегруповує та посилює свої війська на півночі Луганської області для наступу, метою якого є розширення контролю над регіоном.

Читать ещё:  Южноукраинск - «Независимость - это мы!»

З цією метою, на думку експертів, РФ проводить мобілізацію для посилення окупації Кремінної та Сватового перед операціями в інших частинах східної України.

Проте фахівці стверджують, що успіх росіян у короткостроковій перспективі виглядає малоймовірним, враховуючи складний рельєф і дуже обмежені наступальні можливості російських сил після місяців важких втрат.

«Хоча осінній призов забезпечив Росію сотнями тисяч вкрай необхідних військових, важка артилерійська війна виснажила її підготовлені підрозділи та напружила постачання», — підсумували в NYT.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *