В Доманевском районе закрывают единственный роддом

В поселке городского типа Доманевке Николаевской области закрывают единственный на весь Доманевский район родильный дом.

Об этом в социальной сети «Фейсбук» сообщил местная жительница Александра Хитрук.

«Шановні жителі Доманівського району, чому всі мовчать про закриття пологового будинку? Чи вже ніхто не збирається народжувати? Не розумію: як можна на обліку перебувати у одного лікаря, а народжувати в іншого (звичайно ж якщо встигнуть довезти до місця призначення)? І питання: чи встигне акушер-гінеколог перед пологами вивчити картку вагітної? Добре, звичайно, у кого дозволяє матеріальне становище і наявність автомобілю їздити на планові консультації до лікаря, який у майбутньому прийматиме пологи. А якщо немає? Що ж тоді? Повертаються бабки-повитухи? Це дійсно дуже велика біда, тому що підніметься рівень смертності. Далі занурюватися не буду, бо робиться моторошно! Чому я підняла це питання? Та тому що саме у нашому пологовому будинку сім років тому мені врятували життя», — написала женщина и призвала всех отстаивать право существования роддома.

В комментариях к публикации глава Доманевского райсовета Тарас Кушнир подтвердил факт ликвидации родильного дома, так как он не попадает под финансирование из-за обновленных требований.

«Поки що за попередніми показниками, які встановлює Національна служба здоров’я, він фізично не потрапляє під фінансування із наступних причин:

1. Цілодобова лабораторія повинна бути, у нас завжди лаборант був ургентно, в режимі так званого домашнього чергування.

2. Лікар неонатолог, у нас ніколи такої навіть посади не було.

Ряд інших показників, які також дуже складно виконати, і саме головне фінансова частина для мінімального забезпечення діяльності відділення необхідно близько 2,5 млн грн, а за показниками народжуваності, якщо взяти наприклад показники цього року, то служба компенсує всього 1,4 — 1,5 млн грн. Із сільських пологових відділень закриваються усі, окрім потенційних центрів госпітальних округів, м.Первомайськ, м.Вознесенськ та смт Баштанка. В Миколаєві також планується закриття не пам’ятаю, здається, другого пологового. Маємо надію, що до 1 квітня 2020 року, коли лікарня повинна буде перейти на фінансування із служби здоров’я, ці критерії будуть переглянуті», — сообщил Кушнир.

Отметим, что в Доманевском районе проживает 25,5 тысячи человек (данные за 2015 год).

Читать ещё:  Графік роботи лікарів НКП "ЮУ МЦПМСД" 06.07.2020 - 10.07.2020

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *