Юрій Недашковський: «Співробітництво ЮУАЕС з компанією «Westinghouse» у сфері диверсифікації поставок палива дозволяє заощадити кошти та підвищити радіаційну безпеку»

Під час візиту президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського на ЮУАЕС окрему увагу було приділено стану впровадження палива «Westinghouse» на енергоблоках №2 та №3.

За словами заступника головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки Олексія Арванінова, усі заплановані заходи виконуються. «У 2018 році вперше в Україні було здійснено пошук та вилучення негерметичного тепловиділяючого елементу в паливній касеті. На цей час паливна збірка знаходиться в басейні витримки та чекає на завантаження до активної зони реактора енергоблока №3 Южно-Української АЕС», — повідомив у доповіді про стан впровадження палива Westinghouse Олексій Арванінов.

Зазначені роботи виконано за допомогою стенду інспекції та ремонту палива (СІРП). Його впровадження передбачено договором на поставку палива Westinghouse. У активній зоні реактора ВВЕР-1000 встановлено 163 тепловиділяючі збірки (ТВЗ). Кожна з них складається з 312 тепловиділяючих елементів (ТВЕЛів). Світовий досвід експлуатації показує, що щорічно через розгерметизацію ТВЕЛів у середньому одна-дві ТВЗ виходять з ладу і їх достроково вивантажують з реактора. Використання стенду дозволяє виявляти та вилучати негерметичні тепловиділяючі елементи. Після складання касета знову зможе експлуатуватися в активній зоні до закінчення встановленого терміну. Вперше 2018 року таку роботу було виконано фахівцями ВП ЮУАЕС та ВП «Атомремонтсервіс», на балансі якого перебуває СІРП, під час ППР на енергоблоці №3. Наразі стенд СІРП доопрацьовується для використання його в роботі з ТВЗ-А, які експлуатуються на енергоблоках №1 і №2 ЮУАЕС.

У свою чергу очільник компанії «Енергоатом» Юрій Недашковський підсумував: «Як бачимо, співробітництво ЮУАЕС з компанією «Westinghouse» у сфері диверсифікації поставок палива дозволяє нам заощадити кошти та підвищити радіаційну безпеку».

Джерело

Читать ещё:  В Украине намерены ужесточить процедуру усыновления детей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *