Пенсії під загрозою: кого з українців можуть позбавити виплат

Деяким пенсіонерам скасують заслужені виплати. Це передбачає законопроект №9453, ухвалений депутатами Верховної Ради у першому читанні.

Про це йдеться на сайті ВР .

Однією з ключових пропозицій цього законопроекту є запровадження нових підстав для скасування пенсій. Так, право на призначення виплат можуть втратити:

  • українці, які визнані безвісти зниклими або померлими в установленому законом порядку;
  • особи, які не пройшли верифікацію;
  • людина, яка протягом 6 місяців не витрачала гроші з пенсійного рахунку;
  • пенсіонери, які тимчасово проживають за кордоном і написали відмову від виплат;
  • якщо пенсіонеру надано статус особи, яка зникла безвісти за особливих обставин.

У записці пояснення до законопроекту також зазначено, що нові правила дозволять припиняти виплати пенсій у випадках, коли індивідуальний документообіг з державою-агресором припиняється. Це допоможе унеможливити фінансування осіб, які можуть підтримувати діяльність, що загрожує національній безпеці.

Одним із значущих аспектів законопроекту є відновлення умов ідентифікації внутрішньо переміщених осіб на загальних засадах. Це може сприяти точнішому встановленню осіб, які мають право на пенсійні виплати.

Законопроект прагне покращити ефективність системи пенсійних виплат та забезпечити більший контроль за видатками державного бюджету. Законопроект пройшов перше читання у Верховній Раді, проте перед його ухваленням як закон потрібно пройти ще одне читання та отримати підпис президента.

Джерело

Читать ещё:  Нападение на пограничников на границе с РФ было совершено со стороны Украины

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *