Екс-нардепа судитимуть за заклики до зміни кордонів України

Екс-народного депутата України Дмитра Святаша судитимуть за заклики до зміни кордонів території України, легалізації майна та фінансового шахрайства.

Про це повідомляє прес-служба Київської  міської прокуратури .

Обвинувальний акт щодо народного депутата України IV-VIII скликань направлено до суду.

Йому інкримінується посягання на територіальну цілісність та недоторканність України, виправдання, визнання правомірної, заперечення збройної агресії РФ проти України, шахрайство, підробка документів та легалізація майна, отриманого злочинним шляхом.

За даними слідства, екс-нардеп, використовуючи свою політичну посаду, фактично керував однією з найбільших в Україні бізнесових структур із продажу транспортних засобів.

Будучи кінцевим власником групи підприємств із понад 90 юридичних осіб, він отримав від банку кредитну лінію у сумі 50 млн. доларів США.

Як забезпечення можливості повернення кредитних коштів підозрюваний передав у заставу банку близько 200 об’єктів нерухомості та корпоративні права.

Коли настав час повертати кошти, Святаш використав свідомо підроблені документи та переоформив майно на інші підконтрольні йому суб’єкти підприємництва, звільнивши таким чином це з-під обтяжень.

Експертиза підтвердила завдання збитків такими діями на суму 1,1 млрд гривень.

У 2019 році у зв’язку з оголошенням у розшук підозрюваний почав переховуватись на території Росії.

У серпні 2022 року після захоплення частини території країни збройними силами РФ, Святаш розмістив на своїй сторінці в соцмережі пост, у якому закликав до зміни територіальної цілісності України, колабораційної діяльності та співпраці з окупаційною владою РФ.

Джерело

Читать ещё:  Подружжя з Мукачевого крали квіти з могил загиблих військових та продавала їх на ринку

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *