Пенсійне страхування: що робити мешканцям Миколаєва

Станом на 15 квітня добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть брати як працюючі, так і непрацюючі люди віком від 16 років. Угоду з Пенсійним фондом можна укласти дистанційно.

Про це в ефірі «Українського радіо» розповіла заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Ольга Галинтовська.

Поодинокі випадки використання сервісу вже є на Миколаївщині. Пенсійний фонд у Миколаївській області не збирає статистики, адже вся інформація обробляється на центральному рівні ПФУ.

«Це зручний сервіс для тих, хто працює за кордоном. Наприклад, моряки, які отримують непогану зарплату, але при придбанні пенсійного віку іноді у них недостатній або взагалі відсутній страховий стаж. Корисний цей сервіс буде для осіб, які отримують мінімальну зарплату, але хотіли б, щоб при виході на пенсію при розрахунку пенсійної виплати враховувалася велика зарплата», — сказала Ольга Галинтовська.

Страховий внесок залежить від страхового стажу людини. Якщо не вистачає до мінімальної суми страхового внеску, то страхового стажу буде мінімум.

«Дуже значуща ця проблема для осіб передпенсійного віку. Зараз до нас звертаються, просять розрахувати стаж, адже розуміють, що з кожним роком кількість необхідного стажу для призначення пенсій збільшується. Зараз це 35 років. Людина, здобувши освіту, вже має розпочати трудову діяльність, працювати офіційно, щоб на момент досягнення 60 років придбати потрібну кількість страхового стажу», — пояснила Ольга Галинтовська.

Сплата добровільних внесків за допомогою цифрового сервісу

За словами Ольги Галинтовської, не потрібно звертатися до органів ПФУ, можна дистанційно оформити цей договір через особистий електронний кабінет на веб-порталі Пенсійного фонду. Для цього громадяни повинні зайти до свого особистого кабінету, використовуючи кваліфікаційний е-підпис, або Дія-підпис, або ID.GOV.

«Не тільки за себе можна укласти договір про добровільну сплату внесків. Наприклад, мати через свій особистий кабінет може укласти договір з органами Пенсійного фонду на користь дитини 18 років, яка навчається: зазначає персональні дані дочки чи сина, самостійно визначає суму внесків», — розповіла Ольга Галінтовська.

Читать ещё:  Украину накрыли дожди и заморозки — ожидается мокрый снег

Права та зобов’язання

Договір про добровільну сплату страхових внесків передбачає певні права та зобов’язання. Певний обов’язок однієї сторони — сплата страхових внесків у сумі, яку людина сама вказала у договорі.

«Але жодних фінансових санкцій не передбачено за несплату. Наприклад, у зв’язку з обставинами у людини змінилися фінансові можливості і вона не може сплачувати страхові внески, то це невиконання умов договору. За несплачений період не буде розрахований стаж і у підвищеному розмірі зарплата не буде зафіксовано інформацію про зараховані платежі до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування», — сказала Ольга Галинтовська.

Термін дії договору

Договір укладається на рік, термін дії до 31 грудня поточного року.

«Тобто особа півроку платила, а півроку – ні, то за останні півроку в реєстрі стоятимуть нулі. Після 31 грудня договір вже не діє. Якщо особа захоче відновити платежі, це нова процедура підписання договору через е-кабінет», – розповіла Ольга. Галинтівська.

Покупка страхового стажу

«Людині треба розуміти, чи потрібно докупити страховий стаж. Як правило, за рік до пенсії люди починають збирати документи, звертаються до органів ПФ із проханням обрахувати кількість страхового стажу. Наприклад, людині не вистачає півроку чи рік для необхідної кількості страхового стажу, і ми пропонуємо звернутися до податкової служби, щоб укласти договір, наголошуємо на кількості стажу і на те, що не вистачає півроку.

Докупити необхідну кількість страхового стажу можна лише за той період, коли людина не працювала, не була застрахованою особою.

«Це буде цікаво людям, які офіційно не працюють. Їм буде корисним сплачувати страховий внесок не менше мінімального. На сьогодні мінімальна зарплата становить 6700 грн, 22 відсотки від цієї суми – 1 474 грн. Щоб у страховий стаж було зараховано повний місяць, необхідно сплатити внесок у розмірі не менше 1474 грн», — сказала Ольга Галинтовська.

Читать ещё:  Украинцам хотят позволить становиться собственниками недостроенного жилья

Також, за словами Ольги Галинтовської, купівля страхового стажу буде цікавою людям, які працюють і бажають, щоб у майбутньому при розрахунку пенсії брали за основу зарплату у більшій сумі. Наприклад, не 10 тис. грн. щомісяця, а 15 тис. грн. На 90 відсотків розмір майбутньої пенсії залежить від зарплати, яку отримувала людина у період своєї трудової діяльності», – пояснила Галинтовська.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *