Пенсіонери зможуть отримувати на 50% більше: у ПФУ назвали «щасливчиків»

У 2023 році через війну підвищення пенсій буде здійснено лише у березні, також деяким категоріям українців перерахунок перенесли на квітень та липень. Але збільшити свої пенсії громадяни можуть самостійно, для цього потрібно виконати лише одну умову.
Йдеться про пізніший вихід на пенсію. Пенсіонери, які після досягнення 60 років та за наявності необхідної кількості стажу ухвалять рішення відмовитися від пенсії та продовжувати працювати, то при виході на пенсію їм буде встановлено надбавку за надстаж.

Не потрібно плутати з отриманням пенсії та суміщенням роботи, тоді як працюючий пенсіонер маєте право на перерахунки.

Для підвищення пенсії потрібно відмовитися від виплат та продовжувати працювати.

Згідно зі статтею 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за пізнішого призначення пенсії її основний розмір збільшується: на 0,5% — за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку при відстроченні виходу на пенсію на строк до п’яти років та на 0,75% — за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, що настає за місяцем досягнення пенсійного віку, якщо відстрочка становить понад п’ять років.

Виходить, що відстрочення пенсії на рік дає збільшення до пенсії у розмірі 6%, на два роки — 12% і так далі. Якщо ж відстрочка, наприклад, на 6 років, то основний розмір пенсії зросте на 54% порівняно з тим, який міг би бути спочатку.

Тобто якщо ви після 60 років ще пропрацюєте хоча б 6 років, то основний розмір пенсії збільшиться на 54%.

Але слід зазначити, що надбавка за надстаж у грошовому еквіваленті може виявитися мізерною, якщо у пенсіонера основний розмір пенсії невеликий. Тому, перш ніж відмовляти від пенсії, дізнайтесь про її розмір. Якщо вона трохи більша за мінімальну, то краще отримувати пенсію і продовжувати працювати.

Читать ещё:  В Украине с 1 января государство будет оплачивать няню

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *