У боях за Бахмут загинув герой України Дмитро Коцюбайло

Загинув Дмитро Коцюбайло із позивним «Да Вінчі» – український воїн, перший доброволець, якому було присвоєно звання Герой України прижиттєве. З 18-ти років він захищав нашу землю від російських окупантів.

Про загибель військовослужбовця повідомив президент України Володимир Зеленський у відеозверненні.

«Сьогодні в бою загинув «Да Вінчі», герой України, доброволець, людина-символ, людина-хоробрість, — Дмитро Коцюбайло. Боєць 67-ї окремої механізованої бригади, комбат. Загинув у бою під Бахмутом, у бою за Україну», — сказав президент.

За попередньою інформацією, під час одного з боїв Дмитру в шию потрапив уламок російського снаряда. Поранення виявилося смертельним.

Довідка:

Дмитро народився 1 листопада 1995 року в Івано-Франківській області.

З юності йому подобалося займатися творчістю, він працював із гранітом, зі шкірою і навіть кував по металі. Проводив розкопки у місцях боїв Другої Світової війни. Багато часу присвячував спорту – легка атлетика, футбол, байдарки.

Дмитро приїхав на столичний Майдан, коли йому було 18 років. Позивний «Да Вінчі» закріпився за воїном, бо до Революції Гідності він навчався у мистецькому ліцеї.

Коли ж стало «гаряче», хлопець швидко склав іспити, а потім одразу знову вирушив до Києва та приєднався до лав «Правого сектору».

Із 2014 року захищав Україну на фронті. Він узяв зброю до рук, коли йому ледве виповнилося 18 років. Спочатку він був командиром взводу добровольців, потім роти добровольців. У 2014 році отримав тяжке поранення у Пісках Донецької області, після одужання повернувся на фронт.

Спочатку 18-річного Дмитра призначили старшим відділення, і він керував діями 10 товаришів по службі, багато з яких були старші за його вік. 2015 року йому довірили керівництво цілою ротою.

Його називали найталановитішим молодим військовим.

Коцюбайло брав участь у боях за Покровськ, Карлівку, Червоноармійськ, Піски, Савур-Могилу. Щойно залишився живим і не потрапив в оточення у Степанівки.

Читать ещё:  РФ втратила до 30 тисяч «вагнерівців» у боях за Бахмут, кожен третій загинув, – західна розвідка

У березні 2017 року був призначений командиром 1-ї окремої штормової роти «Вовки Да Вінчі» ДУК ПС, яку пізніше переформатували на батальйон.

У 2022 році отримав звання молодшого лейтенанта. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну воював у складі 1 ЗШБ ЗСУ.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *