Пентагон підтвердив, що Росія порушила оголошене нею ж «перемир’я»

Незважаючи на оголошене Росією одностороннє «припинення вогню» нібито через святкування Різдва за православною традицією, російські військові продовжували вести бойові дії.

Про це на брифінгу у п’ятницю заявила заступник помічника міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії Лора Купер.

«Щодо заяви Путіна про припинення вогню, можу сказати вам, що сьогодні в Україні ми спостерігаємо бойові дії, навіть якщо формально йдеться про «вікно» припинення вогню», — зазначила вона.

За словами Купер, російські війська потребують перепочинку та переозброєння, і оголошене Росією «перемир’я» недостатньо тривале, щоб втілити це в життя.

«Знову ж таки, це заява Путіна, яку ми повинні сприймати з певною часткою скептицизму. Це та сама людина, яка сказала, що не вторгатиметься в Україну», — нагадала представниця Пентагону.

Пізніше на уточнююче питання, чи можна говорити, що саме російські сили порушили деклароване ними «припинення вогню», Купер сказала:

«Я можу підтвердити, що бойові дії продовжуються. І, звісно, ​​на місці воюють росіяни. Так що так».

Нагадаємо, 5 січня Путін доручив міністру оборони Сергію Шойгу запровадити «режим припинення вогню» на час святкування Різдва. Українська сторона ці заяви відкинула.

Джерело

Читать ещё:  «Наш край»: Правительство должно принять принципиальное решение по цене на газ, а не тянуть время

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *