США більше не наполягають, щоб Україна не завдавала ударів по об’єктах на території РФ — Times

США більше не наполягає на тому, щоб Україна не завдавала ударів по меті на території Росії — Міноборони дало «мовчазну згоду» на атаки великої дальності. Про це повідомляє  Times  із посиланням на джерело в Пентагоні.

Як пише британська газета, своє рішення американське відомство переглянуло після масованих ударів Росії по об’єктах української критичної інфраструктури та цивільного населення, які розпочалися у жовтні.

Тепер переглянута «оцінка загрози війни» включає нові міркування щодо того, чи можуть постачання зброї Києву призвести до військової конфронтації між Росією та НАТО, зазначає Times.

За інформацією співрозмовника видання, Вашингтон тепер менше стурбований тим, що ЗСУ атакують цілі на території РФ, і ці удари можуть призвести до ескалації конфлікту. Велику схильність передавати Києву озброєння, за допомогою якого можна буде продовжити, Times називає «значною подією» за дев’ять місяців повномасштабного вторгнення.

«Ми не говоримо Києву: „Не завдавайте ударів по росіянам“. Ми не можемо їм говорити, що робити. Те, як вони використовуватимуть свою зброю, залежить від них. Однак коли вони використовують надані озброєння, ми наполягаємо лише на тому, щоб українські військові дотримувалися міжнародних законів війни та Женевських конвенцій», — заявив співрозмовник газети в Пентагоні.

За його словами, це єдине обмеження, яке передбачає, що Україна не повинна намагатися вбити конкретних громадян РФ — і Київ цих умов дотримується.

Водночас, Вашингтон не хоче відкрито демонструвати, що Україна публічно отримала «зелене світло» на удари по територіях РФ. Цього тижня позицію США озвучив держсекретар США Ентоні Блінкен, заявивши, що «ми не заохочували і не дозволяли українцям завдавати ударів усередині Росії».

Джерело

Читать ещё:  МВФ предупредил страны с развивающейся экономикой о скорых финансовых потрясениях

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *