В Україні можуть посилити мобілізацію: у ЗСУ розповіли про ситуацію із призовом

В Україні можуть посилити мобілізацію у разі виникнення відповідної ситуації на фронті. Кожен центр комплектування та соцпідтримки (військкомату) має план за кількістю фахівців, яких потрібно закликати.

Про це  Liga.net  розповів начальник управління штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України Роман Горбач.

«Зрозуміло, що оскільки Росія оголосила мобілізацію, кількість їхньої живої сили на фронті збільшуватиметься. Відповідно, наші графіки заклику також змінюватимуться, але наскільки – заздалегідь не можна сказати. Всі наші плани і завдання вже складаються з урахуванням мобілізації в Росії», — пояснив. Горбач.

Горбач зазначив, що потреб у мобілізації всіх військовозобов’язаних чоловіків найближчим часом не буде. Він також наголосив, що в Україні є тенденція не до збільшення категорій, що підлягають мобілізації, а навпаки, до зменшення.

За його словами, зараз до територіальних центрів комплектування приходить набагато менше добровольців, які хочуть мобілізуватися, але вони все одно є.

«Статистика про кількість добровольців не ведеться, але можу точно сказати, що деяким з них відмовляють. Хтось не підходить за станом здоров’я, хтось за законодавством не підлягає заклику – наприклад, це юнаки до 27 років, які раніше не проходили службу» , – розповів Горбач.

Кого зараз закликають насамперед і які спеціальності потрібні в армії

За словами Романа Горбача, зараз мобілізують «найбільш підготовлені категорії громадян, які вже проходили військову службу». Усі військові частини України укомплектовані необхідними фахівцями, дефіциту якихось спеціальностей немає. Тих, хто раніше не проходив службу, закликають лише до навчальних центрів для первинної підготовки.

«Місяць готують на прості спеціальності – наприклад, стрільців. Якщо потрібно навчити людину на навідника чи командира бойової машини, то до місяця додаються ще два тижні або більше. А щоб здобути висококваліфіковану спеціальність – як оператор дронів – треба вчитися кілька місяців», – розповів начальник управління штабу Командування Сухопутних військ.

Читать ещё:  «У*бывай на**й»: ветерани загрожують спалити кран, яким хочуть знести пам'ятник у Миколаєві (відео 18+)

Горбач також зазначив, що різниця мобілізації в Україні та Росії полягає в тому, що в Україні військовослужбовці лише навчаються більше місяця, «а у них 21 вересня людину закликали, а 10 жовтня вона вже повернулася додому в поліетиленовому пакеті».

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *