Естонія оголосила Росію терористичним режимом

Парламент Естонії ухвалив заяву, в якій засудив анексію територій України та оголосив Росію терористичним режимом. За документ проголосували 88 депутатів зі 101, повідомляється на сайті парламенту у вівторок, 18 жовтня.

«Підтримуючи заклик парламенту України до країн і міжнародних організацій, Рійгікогу (парламент Естонії, – прим. ред.) оголошує Росію терористичним режимом, а Російську Федерацію країною, що підтримує тероризм, діям якої ми повинні протистояти разом», — йдеться у тексті заяви.

Естонські депутати жорстко засудили військові дії РФ проти України та незаконну анексію територій, завойованих під час агресії.

Порушення закону ніколи не може створити закону. Путинський режим з його погрозами ядерного нападу перетворив Росію на найбільшу загрозу миру як у Європі, так і в усьому світі – зазначено у документі.

Рійгікогу підтримав розслідування, ініційовані Міжнародним Судом ООН та Міжнародним кримінальним судом, щоб виявити злочини, скоєні на території України, і вважає за необхідне притягти до відповідальності винних у злочинах агресії у міжнародному спеціальному трибуналі.

У заяві Рійгікогу також засуджує використання в агресії збройних груп, створених за підтримки влади РФ, таких як група Вагнера, і вважає за необхідне оголосити збройні сили так званих «ДНР» та «ЛНР», створених РФ, а також приватну військову компанію Вагнера терористичними організаціями.

Рійгікогу підтримав вимогу позбавити РФ статусу постійного члена Ради Безпеки ООН і закликав держави – члени ЄС бути єдиними у застосуванні додаткових економічних санкцій та санкцій проти приватних осіб щодо РФ та її союзника Білорусі, а також стежити за суворим дотриманням уже введених санкцій.

Парламент Естонії закликав держави – члени ЄС та НАТО рішуче збільшити військову допомогу Україні, яка є необхідною для протистояння агресії РФ та відновлення суверенітету України на її території в межах міжнародно визнаних кордонів. У заяві також йдеться про необхідність збільшення гуманітарної допомоги Україні та підтримки країни у період післявоєнного відновлення.

Читать ещё:  В Москве задержали бывшего министра транспорта Украины: СМИ

Нагадаємо, 13 жовтня ПАРЄ визнала Росію терористичним режимом. Вона стала першою міжнародною організацією, яка ухвалила таке рішення.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *