Війни не буде: Косово відстрочило заборону

Після відеозвернення президента Сербії Александара Вучича і реакції США на загострення конфлікту на Балканах влада Косова в ніч на понеділок, 1 серпня, оголосила, що поки не вводитиме заборону на в’їзд автомобілів з сербськими номерами і виданими в Сербії документами.

Так, у неділю ввечері стало відомо, що Вучич прибув до Генштабу сербської армії, де провів переговори з командуванням місії НАТО в Косові. Після цього він звернувся.

Вучич закликав міжнародну спільноту зробити все можливе, щоб Пріштіна відклала свої рішення щодо сербів у регіоні. Він заявив, що ситуацію слід обговорити на особистій зустрічі.

Також сербський лідер висловив сподівання, що на «безвідповідальну» сторону вплинуть аргументи і за допомогою діалогу вдасться досягти компромісу, який призведе до збереження миру в регіоні.

Тим часом видання  Kosovo Online  повідомило, що посол США в Косово Джефф Ховеньєр закликав президента Косово Вьоса Османі та прем’єр-міністра Альбіна Курті відкласти на місяць плани щодо заміни паспортів та номерних знаків сербів на косовські.

Після цього, як стверджується, Косово вирішило відстрочити процедуру запровадження заборони на сербські документи до 1 вересня. Відповідне офіційне рішення буде оприлюднено найближчим часом, анонсувало медіа.

У Приштині підкреслили, що перенесуть заборону, як тільки серби, які протестують проти закону, розберуть свої барикади.

Нагадаємо, ситуація на Балканах загострилася напередодні, коли серби у Косові почали протестувати проти рішення Пріштіни про перереєстрацію транспортних засобів та ідентифікаційних карток на косовські.

Джерело

Читать ещё:  Шмыгаль заявил, что пенсии в Украине повысятся в марте

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.