На кордоні Косова та Сербії почалися збройні сутички: що відомо

У неділю, 31 липня, у Митровиці на півночі Косова почалися збройні сутички. Місцеві мешканці чули автоматні черги. У місті включили сирени, а церкви дзвонять у дзвони. У районі зіткнень помічено багато машин екстрених служб.

Про це повідомляє  Jerusalem Post .

Зазначається, що деякі дороги у цьому районі перекрито.

Президент Сербії Олександр Вучич уже заявив, що Сербія «ніколи не була у складнішій і складнішій ситуації (щодо Косова — УНІАН), ніж сьогодні». Він попросив сторони зберігати спокій і наголосив, що «якщо вони не хочуть зберігати світ, Сербія переможе». Як пише  srbija danas , Вучич заявив, що «серби більше не зазнають переслідувань».

«Серби мені це десять разів учора повторили. Я майже став перед ними на коліна і благав їх про мир. Зрештою мені вдалося домогтися обіцянки, що вони не провокуватимуть, ані нападатимуть на албанців, що б вони не робили. Ситуація набагато серйозніше, ніж багатьом здається», — наголосив він.

Відразу за головним мостом, що розділяє північну та південну Косівську-Митровицю, зібралося близько 200 албанців. За неофіційною інформацією, вони поїдуть до району Рудар біля Звечана, де ставитимуть барикади. Крім цього, громадяни перекрили головну дорогу вантажівкою.

Причиною невдоволення громадян стала зміна правил проїзду до Косова. Громадянам із сербськими документами буде видано документ на в’їзд та виїзд, а 1 серпня розпочнеться переоформлення транспортних засобів з номерами з Республіки Сербія до Косова.

Зазначається, що на в’їзд та виїзд із Косова утворилася пробка. Пасажирам, які їдуть із Сербії, радять розвернутися назад.

“На центральних вулицях населеної сербами Північної Митровиці біля Косова та Метіохії серби почали будувати барикади. 

У Косові перестали пропускати машини із сербськими номерами.

Сербський президент Вучіч готується виступити з екстреною заявою до нації.

Сербська армія переведена на повну боєву готовність і знаходиться біля кордону з Косово.

У місті Косовська-Митровиці також зводять барикаді. У центрі міста звучатиме бузки та збирається толпа. Також перекривають дорогу, що веде до міста Лепосавич.

«Армія Косова планує опівночі напасти на північну частину Сербії», — про це буде говорити у своїй екстренній заяві Вучіч», — публікує у своєму телеграм каналі інформацію нардеп Олексій Гончаренко.

Сербія стягує армію до кордонів Косова, зокрема бойову авіацію. У Косові не пропускають машини до районів компактного проживання сербів.

Читать ещё:  Часть вторая: О нищете аргументов в защиту нищеты.

Довідка УНІАН . Косово, провінція Сербії, проголосило незалежність у 2008 році через десять років після жорстокої війни 1998-1999 років. Незалежність Косова визнали 97 із 193 країн-членів ООН, 22 із 27 країн-членів Європейського Союзу (не визнали Кіпр, Греція, Румунія, Словаччина, Іспанія). Україна також не визнає державу Косова та вважає регіон невід’ємною частиною Сербії.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.