Єгипет розірвав контракти на постачання 240 тисяч тонн українського зерна — у тому числі з «Нібулоном»

Генеральне управління з постачання товарів Єгипту (GASC) розірвало контракти на постачання 240 тисяч тонн української пшениці.

Про це  повідомляє  Reuters із посиланням на джерела.

Державна компанія забронювала зерно, яке мали доставити у лютому та березні. Але постачання не відбулося через повномасштабне вторгнення росії в Україну.

GASC звільнило українські компанії «Нібулон» та Inerco від контрактних зобов’язань щодо постачання зерна. Незважаючи на те, що в контрактах не було пункту про форс-мажор — пункт у договорах, який звільняє сторони від відповідальності через неконтрольовані події.

Раніше GASC надавала трейдерам відстрочку для відправки вантажів іншими маршрутами, наприклад, залізницею або автотранспортом.

Скасування постачання стосується чотирьох партій зерна, які не встигли завантажити. Їх закупили у грудні за цінами від 346 до 360 доларів за тонну, включаючи витрати на доставку.

А п’ята партія зерна вже завантажена, зараз вона застрягла в порту Чорноморська, очікує на дозвіл на відправку. Невідомо, чи Єгипет скасував контракти на 4 партії пшениці до того, як Україна уклала угоду про експорт зерна.

Джерело

Читать ещё:  Тарифы за три года вырастут на 60 процентов, – «Наш край» призывает правительство увеличивать добычу газа, а не доходы олигархов

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.